Trójkowo i kobieco. Prezentuje Mateusz Tomaszuk

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójkowo i kobieco. Prezentuje Mateusz Tomaszuk
PJ Harvey Foto: Forum/Reuters/ Kieran Doherty

Dziś jest Dzień Kobiet! Z tej okazji Mateusz Tomaszuk rozpoczął poniedziałkowe wydanie "Trójkowo, rockowo" od czterech wyjątkowych kobiet, czyli Emily Kokal, Theresy Wayman, Jenny Lee Lindberg i Stelli Mozgawy z grupy Warpaint. Poza tym wysyłaliśmy w eter dźwiękowe róże z Aleksandrą Krat i odwiedziliśmy Nowy Jork z Australijczykami z Eskimo Joe.

Posłuchaj

50:13
Trójkowa, rockowa selekcja z okazji Dnia Kobiet (Trójkowo, rockowo)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W "Trójkowo, rockowo" Warpaint pojawiło się z dwoma utworami "Krimson" pochodzącym z debiutanckiej EP-ki Amerykanek "Exquisite Corpse" z 2008 roku oraz z nową interpretacją dzieła "Ashes To Ashes" Davida Bowiego, która znalazła się na wydawnictwie "We Were So Turned On: A Tribute to David Bowie" w towarzystwie takich artystów jak Duran Duran, Devendra Banhart, Vivian Girls czy… była pierwsza dama Francji Carla Bruni.

Warpaint cover Ashes To Ashes in the BBC Music Tepee at Glastonbury 2014/BBC

Twórczość Aleksandry Krat to połączenie mocnego, soulowo-bluesowego głosu i sentymentalnego, lecz niekonwencjonalnego brzmienia. Laureatka II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poezji Śpiewanej im. Agnieszki Osieckiej do wysłuchania autorskiego utworu "Roses" zachęca słowami: "Niech na początek każde serce stanie się otwarte na emocje, które chciałabym Wam przekazać najcichszym nawet ponurym, czy szklanym dźwiękiem".

Aleksandra Krat - Roses/Aleksandra Krat

"This Is Love" to 10. pozycja na dziewiątym studyjnym albumie PJ Harvey "Stories from the City, Stories from the Sea", który ukazał się w 2004 roku nakładem wytwórni Island Records. Inspirowany stylistyką bluesową i punkową utwór w 2002 roku był nominowany do Nagrody Grammy w kategorii "Najlepsze kobiece wykonanie rockowe". Od kilku dni w serwisie YouTube możemy oglądać teledysk do "This Is Love" w nowej jakości obrazu.

PJ Harvey - This Is Love/PJ Harvey


Lista utworów: 

1. Warpaint – "Krimson"
2. Warpaint – "Ashes To Ashes"
3. Aleksandra Krat – "Roses"
4. Aleksandra Krat – "Pestka"
5. Lor  "Bye Bye, Sun Francisco"
6. Kirszenbaum  "DJ Tołstoj"
7. Eskimo Joe  "New York"
8. PJ Harvey – "This Is Love"
9. Tears For Fears – "Pale Shelter (2nd Single Version)"
10. The Ninth Wave – "Used To Be Yours"
11. R.E.M. – "Losing My Religion (Live Acoustic)"

***

Tytuł audycji: Trójkowo, rockowo 
Autor audycji: 
Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 
08.03.2021
Godzina emisji: 
10.07

kr

Polecane