"Została przełamana bariera niemocy poprzedników". Minister infrastruktury o budowie tunelu w Świnoujściu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Została przełamana bariera niemocy poprzedników". Minister infrastruktury o budowie tunelu w Świnoujściu
Andrzej AdamczykFoto: Kancelaria Premiera

– To, czego nie robili poprzednicy, robimy my – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, na temat podejmowanych inwestycji.

W piątek uroczyście rozpoczęło się drążenie tunelu pod dnem Świny. Według świnoujskiego magistratu trasa łącząca wyspy Uznam i Wolin będzie najdłuższą przeprawą podwodną w Polsce: 1484 metry wydrąży TBM (Tunnel Boring Machine - ang. maszyna drążąca tunel), natomiast z odcinkami wykonanymi metodami stropowymi całość będzie mieć długość 1780 metrów.

shutterstock_Świnoujście 1200.jpg
"Przez lata mówili, że się nie da". Brudziński o budowie tunelu w Świnoujściu

– Została przełamana bariera niemocy. Ponad 70 lat obiecywano, nie tylko mieszkańcom Świnoujścia i regionu, ale szczególnie turystom i przedsiębiorcom, że ten tunel powstanie. Niestety tak się nie działo - powiedział Andrzej Adamczyk.

Minister infrastruktury przypomniał, że - jeszcze będąc w opozycji - Prawo i Sprawiedliwość nawoływało do tej inwestycji. - Sam premier Tusk powiedział, że tego tunelu nie będzie, że państwo go nie wybuduje – dodał.

Posłuchaj

13:53
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk o kobiecie na czele rządu, przekopie tunelu w Świnoujściu i wsparciu inwestycji drogowych (Salon polityczny Trójki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Święto budowniczych"

Gość audycji skomentował również medialne ataki opozycji związane z piątkową uroczystością.  Rozpoczęcie drążenia tunelu to wielkie święto budowniczych i na całym świecie tak jest  podsumował Adamczyk.

Najczęściej czytane

Pytany był także o otwarcie obwodnicy we Wrześni, podczas której rolnicy z AGROunii zakłócali przemówienie premiera.  Pan premier przyjechał, aby mówić o tym, iż państwo wspomaga samorządy w realizacji inwestycji drogowych. To, czego nie robili poprzednicy, robimy my  powiedział.

Salon Polityczny Trójki - Andrzej Adamczyk/Polskie Radio

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadził: Bartłomiej Graczak
Gość: Andrzej Adamczyk (minister infrastruktury)
Data emisji: 08.03.2021
Godzina emisji: 8.44

st/kr

Polecane