"Our Future Forum". Szansa dla uczniów, którzy marzą o studiach za granicą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Our Future Forum". Szansa dla uczniów, którzy marzą o studiach za granicą
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Studia na zachodnich uczelniach to marzenie wielu młodych Polaków. Uczniowie coraz ambitniej podchodzą do planowania swojej przyszłości. Jak im pomóc? Odpowiedzią może okazać się "Our Future Forum".

Our Future Foundation to fundacja, która pomaga spełniać marzenia o zagranicznych studiach. Organizacja zajmuje się doradztwem i pomocą podczas aplikacji na światowe uczelnie. 

– W ubiegłym roku do programu zostały włączone dwadzieścia dwie osoby. Udało nam się odnieść pięć sukcesów. Nasi podopieczni dostali się na wymarzone studia na uniwersytecie w Oxfordzie, Uniwersytecie Nowojorskim w Szanghaju oraz na jednej ze szwajcarskich uczelni. Staramy się dopasować wybór jednostki do indywidualnych preferencji uczniów. Każdy z nich inaczej odnajduje się w warunkach geograficznych i profilowych danego uniwersytetu – wyjaśnia Michał Mazur, prezes fundacji Our Future Foundation. 


Posłuchaj

3:24
Our Future Forum - szansa dla marzących o studiach na zachodzie (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Wsparcie mentora

Podopieczni fundacji korzystają z pomocy mentora. – To osoba, która pomaga ułożyć plan działania, czuwa nad jego realizacją i pomaga przygotować się do egzaminów wstępnych i rozmów kwalifikacyjnych. Zadaniem mentora jest także pomoc w pisaniu aplikacji. Część uczelni wymaga złożenia wielu dokumentów. Co ważne, jego wsparcie nie kończy się wraz z decyzją o przyjęciu. Mentor w późniejszym czasie pomaga również zaadaptować się do nowych warunków. To bardzo przyjacielska relacja – dodaje prezes.  

Zdjęcie ilustracyjne

Zainteresowanie wyjazdem 

Skąd zainteresowanie kształceniem poza granicami kraju? – Młodzi ludzie kierują się wysokimi wartościami. Chcą zmieniać świat i wdrażać swoje ideały – mówi Jakub Bartoszewski, mentor, członek rady fundacji. – Największym zaletą studiów zagranicznych jest szersza perspektywa na świat i poszerzanie sieci kontaktów, co przynosi owoce w późniejszym życiu zawodowym – podsumowuje prezes Mazur.

Our Future Forum

Our Future Forum

Our Future Foundation organizuje w Warszawie konferencję "Our Future Forum". Spotkanie składać się będzie z kilku części. Jedną z nich będzie rozmowa o szansach polskiej młodzieży, systemie edukacji i walce z drenażem mózgów. Plan konferencji zakłada cztery panele. W ramach spotkań będzie można dyskutować o możliwościach edukacyjnych, innowacjach w oświacie oraz wsparciu absolwentów na rynku pracy. Spotkanie obędzie się w sobotę 6 marca. Transmisja konferencji dostępna będzie na facebookowym profilu fundacji. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia. 

 


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autorka materiału reporterskiego: Sylwia Zadrożna
Data emisji: 05.04.2021
Godzina emisji: 16.48


zch

Polecane