Our Future Forum – jak stworzyć dobre warunki rozwoju dla młodych Polaków

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Our Future Forum – jak stworzyć dobre warunki rozwoju dla młodych Polaków
Our Future ForumFoto: mat. prasowe

Businessmani, przedstawiciele sektora rządowego, szefowie największych polskich firm oraz licealiści i studenci wzięli udział w pierwszej edycji Our Future Forum. 6 marca zebrali się w Warszawie, by odpowiedzieć na pytanie, jak zwiększać szanse edukacyjne młodych Polaków i jak pomóc im stawiać pierwsze kroki na rynku pracy. Forum, które transmitowane było online, oglądało ponad 4 tysiące widzów.

Organizatorem konferencji jest Our Future Foundation – organizacja o charakterze niekomercyjnym zapewniająca co roku wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, chcących aplikować na najlepsze światowe uczelnie wyższe. Samo Our Future Forum stało się za to jedną z największych konferencji dotyczących polskiej edukacji i szkolnictwa wyższego. Sponsorami głównymi wydarzenia byli PKN Orlen S.A., PGNiG S.A., PZU Zdrowie S.A., Less_app, a Partnerem Głównym wydarzenia został Bank Pekao S.A. Na Forum gościli tacy prelegenci jak Leszek Skiba (PEKAO), Anna Janiczek (PZU Zdrowie), Karol Sadaj (Aion Bank), Kacper Winiarczyk (Dott), Robert Perkowski (PGNiG SA), Iwona Duda (Alior Bank), Jan Szewczak (PKN ORLEN). Studio konferencji znajdowało się w Centralnym Domu Technologicznym w Warszawie.

– Wierzymy, że przyszłość Polski zależeć będzie od edukacji i rozwoju młodego pokolenia, dlatego tak istotne jest, by rozmawiać o tym, jak nieustannie wdrażać innowacje i zwiększać szanse rozwoju uczniów i studentów. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak znakomitych prelegentów i wspólnie z nimi dyskutować o wyzwaniach, jakie stoją przed Polską w tych obszarach – powiedział prezes Our Future Foundation Michał Mazur.

Prelegenci biorący udział w czterech panelach, które odbyły się w ramach konferencji,  odpowiedzieli na pytania dotyczące wdrażania innowacji do oświaty, wspierania absolwentów na rynku pracy i osiągania sukcesów. Podczas Forum nie zabrakło także dyskusji o drenażu mózgów i o tym, jak z nim walczyć. Uczestnicy paneli zastanawiali się jak zachęcić młodych, polskich absolwentów zagranicznych uczelni do powrotu do kraju.

Istotnym elementem konferencji była także sesja informacyjna na temat programu "Bona Fide". Katarzyna Fabbri – członek zarządu Fundacji Orlen opowiadała o programie wsparcia dla najzdolniejszych studentów, chcących kontynuować naukę na uniwersytetach poza granicami kraju. Na Forum odbyły się także warsztaty online dla uczestników w formule "masterclass".

(mat. prasowe)

Polecane