Biegi na orientację: duża niewiadoma i duża przyjemność

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Biegi na orientację: duża niewiadoma i duża przyjemność
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Rawpixel.com

Michał Olejnik, reprezentant Polski w bieganiu na orientację, od niedawna mieszka w Szklarskiej Porębie. Co zadecydowało o wyborze tej dyscypliny, a także o przeprowadzce do tego, skądinąd wspaniałego, karkonoskiego kurortu?


bieg_na_orientacje_mapa_kompas_Shutterstock_1200.jpg
Z mapą w ręku i kompasem na kciuku. Biegi na orientację

Michał Olejnik w Szklarskiej Porębie mieszka od 13 miesięcy, czyli stosunkowo niedługo. Można się domyślać, że za decyzją o przeprowadzce stały, poza niewątpliwym urokiem tego miejsca, względy praktyczne.


Posłuchaj

3:42
Michał Olejnik o biegach na orientację (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Głównym powodem mojej przeprowadzki jest fakt, że w lipcu tego roku w Czechach odbywają się Mistrzostwa Świata. A jedna z konkurencji, czyli bieg średniodystansowy, odbędzie się 20 km w linii prostej od Szklarskiej Poręby – potwierdza reprezentant Polski. – Jednak to nie wszystko: dużym atutem tego miejsca są najtrudniejsze, najfajniejsze, najlepsze tereny do biegu na orientację w Polsce – dodaje.

– W biegach na orientację za każdym razem trasa jest inna. Różnorodność terenów powoduje, że każde przygotowania, każdy start są inne. Nie znamy trasy, więc za każdym razem to jest wielka niewiadoma. Ale też jest to dużo bardziej interesujące od biegania po stadionie w kółko – tłumaczy Michał Olejnik powody swojej fascynacji tą właśnie dyscypliną sportu.

– Za każdym razem też mózgownica rozgrzewa się do czerwoności. Szczególnie jeśli trasa jest trudna: tak jak te wokół Szklarskiej Poręby – śmieje się reprezentant Polski.

Bieg na orientację – Michał Olejnik/YouTube Move TV


***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 04.03.2021
Godzina emisji: 17.18

pr

Polecane