Amos Oz w "Klubie Trójki"!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Amos Oz w "Klubie Trójki"!
Foto: źr.mat.prasowe

Amos Oz, jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy, będzie gościem Dariusza Bugalskiego w "Klubie Trójki" 18 października o godz. 21.00!

Ostatnio ukazała się niepublikowana dotąd w Polsce powieść Oza "Spokój doskonały", która po raz pierwszy została wydana w 1982 roku. Uchodzi za jedno z najwybitniejszych dzieł pisarza.  Główny bohater Jonathan Lipszyc dobiega trzydziestki i marzy o zerwaniu z dotychczasowym życiem w kibucu. Pozostawia żonę opłakującą od kilku lat ich dziecko, ojca, który jest sekretarzem kibucu, i wyrusza, by zobaczyć słynne miasto Petra w Jordanii. Tymczasem w kibucu pojawia się uchodźca Azaria, który rozpaczliwie tęskni za posiadaniem domu i rodziny i związuje się z pozostawioną przez Jonathana Limoną. Gdy Lipszyc powraca do domu, musi stawić czoła zupełnie nowej sytuacji.

Amos Oz przyjeżdża do Polski na zaproszenie swojego głównego polskiego wydawcy - Domu Wydawniczego Rebis, który w sierpniu opublikował jego najnowszą książkę "Sceny z życia wiejskiego", a z okazji wizyty pisarza wznawia jego literacki debiut - tom opowiadań "Tam, gdzie wyją szakale" z 1965 roku.

Podczas wizyty w Polsce Oz weźmie udział w dwóch otwartych dla czytelników spotkaniach: 18 października, o godzinie 18.00 w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz 20 października, o godzinie 16.00 w krakowskiej PWST.

Polecane