Złote Globy: "Nomadland" triumfuje!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Złote Globy: "Nomadland" triumfuje!
Angela Basset prezentuje nominowanych do Złotego Globu w kategorii "Aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie TV"Foto: PAP/EPA/HFPA / HANDOUT

Już po raz 78. rozdano Złote Globy. Czasy są niezwykłe, więc i uroczystość była niezwykła: po raz pierwszy w historii uroczystość wręczenia nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej prawie w całości odbyła się w internecie oraz... w dwóch realnych miejscach równocześnie.


złote globy statuetka 1200.jpg
78. Złote Globy – znamy nominowanych!

Tina Fey prowadziła ceremonię z restauracji Rainbow Room na 65 piętrze nowojorskiego Rockefeller Center, natomiast Amy Poehler z przeciwległego krańca Ameryki: Beverly Hilton Hotel w Los Angeles. W obu salach ceremonię na żywo obserwowała niewielka grupka przetestowanych na COVID gości.


Posłuchaj

3:15
Po raz 78. rozdano Złote Globy (trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

Nominowani także łączyli się za pomocą internetu ze swoich domów, plaży bądź hoteli. Panie prezentowały oszałamiające kreacje, choć Jodie Foster – odbierała nagrodę w swojej sypialni ubrana w... piżamę!

Największym triumfatorem okazał się dramat "Nomadland" Chloé Zhao. Film dostał Złoty Glob w kategorii najlepszy film, a ona – za reżyserię. Sacha Baron Cohen odebrał statuetkę za najlepszą komedię lub musical ("Kolejny film o Boracie") i dla najlepszego aktora w komedii i musicalu.

Nomadland - polski zwiastun/YouTube 20th Century Studios Polska


Wśród produkcji telewizyjnych bezkonkurencyjny okazał się serial "The Crown" oraz miniserial "Gambit królowej". Ten pierwszy zgarnął cztery statuetki (najlepszy serial dramatyczny, najlepsza aktorka w serialu dramatycznym – Emma Corrin, najlepszy aktor w serialu dramatycznym – Josh O'Connor, najlepsza aktorka drugoplanowa – Gillian Anderson), drugi – dwie (najlepszy film telewizyjny lub miniserial, najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym lub miniserialu – Anya Taylor-Joy).

Natomiast Jane Fonda odebrała honorową nagrodę im. Cecila B. DeMille'a za całokształt swoich dokonań. 

Kolejny film o Boracie Official Trailer/YouTube ONE Media

 

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Prowadzi: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Marek Wałkuski
Data emisji: 01.03.2021
Godzina emisji: 14.39

pr

Polecane