Edity editów, remixy i mashupy w selekcji DJ Berta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Edity editów, remixy i mashupy w selekcji DJ Berta
Norbert BorzymFoto: Polskie Radio

– Edit editu, a do tego jeszcze mashup – takie połączenia kilku różnych płyt jeszcze parę lat temu cieszyły się dużą popularnością wśród didżejów. Większość tych produkcji stała na bardzo niskim artystycznym poziomie – powiedział w "Secie DJ-skim w Trójce" Norbert Borzym, czyli DJ Bert. Są jednak wyjątki od tej reguły.


Posłuchaj

3:52:09
Z piątku na sobotę z setem DJ-a Berta (Set DJ-ski w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Tym wyjątkiem jest "Two Sides of Sympathy" – połączenie trzech nagrań w produkcji sygnowanej przez legendarnego brytyjskiego remixera i mistrza fachu edytowania nagrań Grega Wilsona. Możemy tam usłyszeć utwór "Unfinished Sympathy" Massive Attack, "One Thing" Amerie oraz fragment "Sympathy For The Devil" The Rolling Stones.

Greg Wilson Two sides of Sympathy/funk21


W Secie DJ-skim w Trójce pojawił się także wokalista punkowej kapeli Buzzcocks Pete Shelley i jego synthpopowa kompozycja z 1980 roku "Witness the Change".

Pete Shelley - Witness the change/rcyMTL


Oprócz tego Norbert Borzym zaprezentował nam utwór projektu Holiday 80, który współtworzy z Grzegorzem Lipińskim. Jest to edit nagrania Haliny Frąckowiak "Motyw z Walta Disneya". Utwór nigdy nigdzie się nie ukazał i można go usłyszeć jedynie w setach DJ-skich duetu. 

Grupa Spisek & Halina Frackowiak - Motyw z Walta Disneya/Konrad Hryniewichill

***

Tytuł audycji: Set didżejski w Trójce
Prowadzi:  Norbert Borzym
Data emisji: 27.02.2021
Godzina emisji: 00.05

kr

Polecane