Ślub online? Pierwsze pary powiedziały sobie "tak" przed kamerą

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ślub online? Pierwsze pary powiedziały sobie "tak" przed kamerą
Ślub online to nowość w Polsce.Foto: Shutterstock

Narzeczeni, urzędnik, świadkowie i kamera. Pierwszy w Polsce ślub cywilny online odbył się w Gdyni. Państwo młodzi powiedzieli sobie "tak", a goście oglądali uroczystość w internecie.

Ślub transmitowany online to nowość w Polsce. Gdynia jest pierwszym miastem na mapie naszego kraju, które oferuje taką usługę. – Pandemia mocno ograniczyła liczbę osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach. W tej chwili, w przypadku ślubu, są to: młoda para, świadkowie, fotograf bądź jeden gość. Zdajemy sobie sprawę, że to ważny dzień w życiu wielu narzeczonych. Wychodząc naprzeciw czasom, w których żyjemy, postanowiliśmy uruchomić darmową usługę transmisji ślubów online – mówił Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.

Posłuchaj

1:28
Ślub online to przyszłość? Pierwszy odbył się w Gdyni (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

ślub para młoda małżeństwo suknia ślubna koronawirus 1200.jpg
Ślub i wesele kontra koronawirus. Przekładać czy czekać?

Na ślub online może się zdecydować każdy. – Usługa realizowana jest na platformie YouTube. Dane do transmisji udostępniamy w linku tylko tym osobom, które zostały wskazane przez narzeczonych.  Wniosek, o udzielenie ślubu, który transmitowany będzie online, należy złożyć najpóźniej tydzień przed planowaną uroczystością – uściśliła Inocenta Nycz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni.

Transmisja online daje możliwość uczestnictwa w uroczystości bez obaw o naruszenie wymogów sanitarnych. Zaproszeni goście mogą oglądać ślub na żywo, korzystając z komputera, tabletu czy telefonu, podłączonych do internetu. Na życzenie młodej pary urząd udostępnia również zapis nagrania.   

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Autor materiału reporterskiego: Maciej Domański
Data emisji: 23.02.2021
Godzina emisji: 6.18

zch


Polecane