Szymon Hołownia: nie jesteśmy politycznymi kłusownikami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szymon Hołownia: nie jesteśmy politycznymi kłusownikami
Szymon HołowniaFoto: PR

– Mówimy o dorosłym człowieku, który podejmuje świadome decyzje i te decyzje trzeba szanować – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Szymon Hołownia, przewodniczący stowarzyszenia Polska 2050 w odniesieniu do przejścia do jego ruchu Pauliny Hennig-Kloski.

Przyznał, że ma wrażenie, że samą swoją obecnością Polska 2050 obudziła "kawał sceny opozycyjnej do tego, żeby nagle się wszystko zaczęło dziać". – Nagle wyszliśmy z zimowego snu, odbywają się konferencje, spotkania, prezentacje programowe – zauważył.

forum-hołownia-1200.jpg
Publicysta: Hołownia wywodzi się z tego samego rdzenia politycznego co Platforma

Pytany o to, co sprawiło, że poseł Paulina Hennig-Kloska przeszła do Polski 2050, odpowiedział, że "przynęta jest jedna". – My nie mamy spółek skarbu państwa, my nie mamy stanowisk ambasadorskich, my nie mamy obietnicy, że na pewno coś w przyszłym Sejmie, bo jesteśmy dzisiaj tu, gdzie jesteśmy, przed wyborami i nie ma nas w Sejmie, więc możemy obiecać tylko, że będzie można u nas się realizować, ciężko pracować i naprawdę walczyć o to, żebyśmy jak najlepiej ten Sejm zbudowali, to jest jedyna przynęta – zaznaczył.

Posłuchaj

14:42
Szymon Hołownia: Nie jesteśmy politycznymi kłusownikami (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Paulina (Hennig-Kloska) od jakiegoś czasu zapoznawała się z naszymi strukturami (...) tu przyciągają wspaniali ludzie – stwierdził gość Polskiego Radia.

Czytaj także: 

– Mamy ponad 1100 członków stowarzyszenia formalnych. Mamy ponad 24 tysiące osób zapisanych do wolontariatu, które podejmują wspaniałe akcje – powiedział.

Szymon Hołownia: nie jesteśmy politycznymi kłusownikami/YouTube Polskie Radio


Jako przykład wspomniał o akcji prowadzenia korepetycji zdalnych dla rodzin w pieczy zastępczej, w której działają setki wolontariuszy, oraz o akcji "zbierania jedzenia i ciepłych, potrzebnych rzeczy osobom znajdującym się w kryzysie w związku z tą pogodą".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Salon polityczny Trójki"
Prowadząca: Beata Michniewicz
Gość: Szymon Hołownia (Polska 2050)
Data emisji: 16.02.2020
Godzina emisji: 8.44

itom

Polecane