Przyczyny porażki Świątek, awangardowa Williams

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przyczyny porażki Świątek, awangardowa Williams
Iga ŚwiątekFoto: Forum / Reuters / ASANKA BRENDON RATNAYAKE

Błędne decyzje na korcie oraz wyjątkowa motywacja rywalki, Simony Halep, przyczyniły się do porażki Igi Świątek w Australian Open. W turnieju gra dalej Serena Williams, która zaskoczyła świat swoim nowatorskim kombinezonem.

Polscy kibice sportu żyli w ostatnim tygodniu występami Igi Świątek na turnieju Australian Open. Nasza tenisistka szła jak burza, aż do 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość Simony Halep. Rumunka wygrała 6:3, 1:6, 4:6, rewanżując się za upokarzającą porażkę na ubiegłorocznym French Open, gdzie przegrała 1:6, 2:6.


Posłuchaj

50:48
Trzecia Strona Medalu 14 lutego (pierwsza godzina)
+
Dodaj do playlisty
+

Według Lecha Sidora, żądza rewanżu była jednym z głównych czynników, motywujących Halep w meczu z Igą Świątek.

– Halep jest podobna pod względem charakteru do naszej tenisistki: nienawidzi przegrywać dwa razy z rzędu z tą samą osobą. Od pierwszej do ostatniej piłki na jej twarzy widać było skoncentrowanie, walkę, chęć "zemsty". Nie było rzucania rakietą, monologów, pretensji do sędziego. Była kamienna twarz – powiedział tenisowy ekspert, gość "Trzeciej strony medalu".

O porażce Igi zdecydowała jej nierówna gra. Zdaniem Sidora, Polka pokazywała zagrania godne owacji na stojąco, niestety podjęła też kilka złych decyzji, których efektem była utrata punktów.


Posłuchaj

51:21
Trzecia Strona Medalu 14 lutego (druga godzina)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W ćwierćfinale Australian Open Simona Halep zmierzy się z Sereną Williams. Amerykanka robi furorę w Melbourne za sprawą awangardowego, "jednonożnego" kostiumu, w którym występuje. Jest on inspirowany kreacjami legendarnej lekkoatletki Florence Griffith-Joyner, która od zawsze była dla Sereny wzorem jako sportowiec i ikona stylu.

Superlekki kombinezon został przygotowany tuż przed turniejem specjalnie dla amerykańskiej tenisistki. Czy to pierwsza jaskółka nowego trendu na kortach?

Serena Williams w "jednonożnym" kombinezonie, foto: Forum / Reuters / ASANKA BRENDON RATNAYAKE Serena Williams w "jednonożnym" kombinezonie, foto: Forum / Reuters / ASANKA BRENDON RATNAYAKE

Gośćmi tej edycji "Trzeciej strony medalu" byli również m.in.:

Karolina Kołeczek – lekkoatletka, która podczas rozgrywanego w Łodzi mityngu Orlen Cup ustanowiła rekord życiowy w biegu na 60 metrów przez płotki

Damian Czykier – czołowy polski płotkarz

– szpadzistka Ewa Trzebińska – wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy 

Magdalena Gorzkowska – himalaistka, uczestniczka zimowej wyprawy na K2

W audycji nie zabrakło relacji z odbywających się w Zakopanem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podsumowano również weekendowe mecze Ekstraklasy oraz najważniejszych europejskich lig piłkarskich.

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą: Bogusław Solecki i Dariusz Urbanowicz
Data emisji: 14.02.2021
Godziny emisji: 17.06, 18.06

kc 

Polecane