Czas rozwodów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czas rozwodów
Foto: sxc.hu

Dziesięć lat temu panował boom na śluby. Były białe suknie, welony i wesela z wielką pompą. Dziś nadchodzi czas rozwodów.

Posłuchaj

Czas rozwodów
+
Dodaj do playlisty
+

Psycholog Aneta Styńska twierdzi, że jeżeli para nie ma swoich zasad, celów i wspólnego planu na życie, to taki związek zawsze skończy się rozwodem, bo nigdy się nie dogadają.  Małżonkowie zawsze powinni trzymać wspólny front, bo bez wspólnych ustaleń niczego nie da się zrobić.

Okazuje się, że rozwód to nie koniec związku. Po rozstaniu byli już małżonkowie nadal się spierają o wychowanie dzieci i o to kto ma racje. Im bardziej się szarpiemy, tym częściej sięgamy po mocniejsze argumenty i wszyscy wychodzą z tego poranieni.

- Kiedy się rozwodzimy to rodzice ani teściowie nie mają prawa wtrącać się w życie swoich dorosłych dzieci. Mieli osiemnaście lat, na to żeby je wychować i nauczyć życia. Dziecko musi samo przejść  przez swoje dorosłe życie z takim kręgosłupem moralnym jaki dostało – twierdzi Styńska.

Grażyna Dobroń dodaje od siebie, że ludzie powinni nauczyć się zmieniać i szukać metod na rozwiązanie swoich problemów. To praca na całe życie. 

Audycji „Instrukcja obsługi człowieka” można słuchać na antenie Trójki codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 10.45. Zapraszamy.

(miro)

Polecane