Z Chomiczówki na Myśliwiecką. Sidney Polak z walentynkowym koncertem w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z Chomiczówki na Myśliwiecką. Sidney Polak z walentynkowym koncertem w Trójce
Sidney Polak z zespołem na trójkowej scenieFoto: Cezary Piwowarski

Warszawiak, piewca Warszawy i warszawskiej Chomiczówki, na której się wychował. Socjolog, muzyk, autor tekstów, kompozytor. Od roku 1990 członek T.Love, a od 2004 roku solista. Sidney Polak wystąpił w studiu im. Agnieszki Osieckiej w walentynkowy wieczór. 


Posłuchaj

51:32
Sidney Polak z albumem "3" na walentynkowym koncercie w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Chciałbym ten koncert zadedykować mojej narzeczonej Paulinie, z którą niedługo biorę ślub. To dla niej napisałem piosenkę "Ogień i stal" z ostatniej płyty. Ten utwór trafnie opisuje naszą relację. Ja jestem ogniem, a Paulina stalą. Dzięki niej udało mi się zrobić najnowszy album  zawsze służyła dobrą radą i dopingowała do pracy. Dlatego ten koncert będzie moją prawdziwą walentynką dla Pauliny – powiedział przed koncertem w Trójce artysta.

Sidney Polak rozpoczął karierę solową albumem zatytułowanym po prostu "Sidney Polak" za który otrzymał trzy Fryderyki w kategoriach: autor, kompozytor i album roku – muzyka alternatywna. W swojej twórczości łączy gatunki takie jak reggae, hip-hop i miejski folk. Niedawno wydał swoją trzecią solową płytę, którą powraca na rynek po kilkuletniej przerwie.

Album pt. "3" wyraźnie nawiązuje do płyty debiutanckiej. Sidney ze swadą opowiada o wielkim mieście, próbuje sformułować pozytywny "przekaz" swojego pokolenia, nie tylko bawi, ale dotyka też spraw poważnych, miłości, niepowodzeń życiowych, tęsknoty. Jest błyskotliwym obserwatorem codziennego życia.

Pierwszy singiel pt. "Byłem tam!" nawiązuje do najważniejszych wydarzeń lat 90., kolejny "Kochana Mamo" jest listem do matki, która mieszka na emigracji, płytę kończy Sidneyowa wersja piosenki T.Love pt. "Ajrisz". Rok 2021 prawdopodobnie przyniesie następny album artysty.

Trójkowy koncert artysty można było usłyszeć na naszej antenie, a także zobaczyć na naszej stronie internetowej, Facebooku oraz kanale YouTube Polskiego Radia.


(mat. promocyjne/kr/mk)

Polecane