Zagościć u Marszałka. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Zagościć u Marszałka. Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza
Jedna z wystaw poświęconych Józefowi Piłsudskiemu. Foto: Andrzej Hulimka / FORUM

Po kilkumiesięcznej przerwie do muzeów wrócili zwiedzający. Placówki czekają na gości i zachęcają do uczestnictwa w nowych projektach. Jednym z nich jest wystawa "Dla Rzeczpospolitej" poświęcona Józefowi Piłsudskiemu. Oglądać ją można w muzeum imienia Marszałka w Sulejówku. Czego mogą spodziewać się zwiedzający?

Wystawa "Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935" to ekspozycja stała poświęcona pamięci Marszałka. – Zastosowaliśmy unikalne rozwiązania przestrzenne i graficzne. To wystawa inna niż pozostałe. Zdecydowanie mniej na niej atrakcji audiowizualnych. Postanowiliśmy skupić się głównie na obiektach zabytkowych i rzeczach autentycznych. Zastosowany układ przestrzenny jest prosty. Nie ma w nim efektów scenografii teatralnej, która starałaby się naśladować rzeczywistość. Główny nacisk położyliśmy na kontakt z elementami oryginalnymi, których jest w naszym muzeum ponad tysiąc sto – mówi Robert Supeł, dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. 

"

Na stronie internetowej naszego Muzeum w zakładce "Zaplanuj wizytę" znaleźć można szereg przydatnych informacji...

Opublikowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Wtorek, 9 lutego 2021
"

Wystawa w kolorach lasu

– Dominują kolory naturalne, które korespondują z otoczeniem. Opowiadamy o marszałku Piłsudskim, człowieku, który wywarł znaczący wpływ na historię. Jego rzeczywistość w znacznym stopniu dotyczyła kwestii wojskowych. Wynikająca z tego estetyka, jak również upodobania Marszałka w kwestii sposobu ubierania się, zdeterminowały to, jak wygląda wystawa. Znaczna część kompleksu znajduje się pod ziemią. Nie chcieliśmy, żeby nowy budynek przytłoczył zabytkowe zabudowania oraz tereny leśne – wyjaśnia dyrektor. 

Piłsudski .jpg
"Marszałek z ludzką twarzą". Wspomnienie o Józefie Piłsudskim

Posłuchaj

9:34
"Dla Rzeczpospolitej" wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu (Trójka do Trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"

100 lat temu Aleksandra Szczerbińska, przyszła żona Józefa Piłsudskiego kupiła w Sulejówku dwie działki o wdzięcznych...

Opublikowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Środa, 10 lutego 2021

Zasady zwiedzania

– Możliwe jest zwiedzanie indywidualne lub w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Wszystkie miejsca wyposażone są w aparaty do dezynfekcji rąk oraz urządzania do pomiaru temperatury. Siedziska i części ogólnodostępne pokryliśmy substancjami bakteriobójczymi. Zwiedzający mogą czuć się u nas bezpiecznie. Muzeum dostępne jest bezpłatnie w każdą środę  w godzinach 10-17. Bilety można zakupić przez internet – dodaje. 

Zapraszamy do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku! 1/5 / Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Muzeum Józefa Piłsudskiego to kompleks edukacyjny położony w enklawie historycznej w Sulejówku. Sercem obszaru jest dom Marszałka. Na terenie obiektu znajduje się również willa Piłsudskich oraz dworek "Milusin". 

*** 

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Gość audycji: Robert Supeł (dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejowku) 
Data emisji: 10.02.2021
Godzina emisji: 12.28

zch

Polecane