Szukasz pomysłu na weekend? Spędź koniec tygodnia z Pedro Almodóvarem!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szukasz pomysłu na weekend? Spędź koniec tygodnia z Pedro Almodóvarem!
Pedro Almodvar w towarzystwie aktorów - Penelope Cruz i Antonio Banderasa.Foto: Shutterstock

Weekend przepełniony hiszpańskim temperamentem bez rezygnacji z domowego zacisza. Kina studyjne zachęcają do zajęcia miejsca w wygodnym fotelu i zakończenia tygodnia w towarzystwie mistrza Almodóvara.

Nie brakuje atrakcji dla miłośników kina i kultury śródziemnomorskiej. Na wszystkich spragnionych kinowych doznań czeka weekend pełen emocji. Pokaz filmów hiszpańskiego reżysera Pedro Almodóvara dostępny jest dla każdego, bez potrzeby wychodzenia z domu. W ciągu trzech dni zostanie zaprezentowanych aż pięć dzieł mistrza. Poczynania aktorów na własnym, domowym ekranie będzie można śledzić od piątku do niedzieli.

PRZELOTNI KOCHANKOWIE – zwiastun PL

"Ból i blask"

shutterstock pedro almodovar 280.jpg
Pedro Almodovar. Reżyser, który kręci wciąż jeden dobry film

– Zaczniemy od najnowszego, bardzo osobistego filmu "Ból i blask". To wspaniała, biograficzna opowieść o samym Almodóvarze, jego dzieciństwie i twórczości. Nie można przy tej okazji nie wspomnieć świetnej roli Antonio Banderasa. Myślę, że nikt inny nie oddałby w pełni charakteru artysty. Almodóvar opowiadał, że Banderas występował w jego osobistych ubraniach i grał w jego wnętrzach. Panowie znają się i przyjaźnią od lat. To właśnie on odkrył tego aktora  mówi Marlena Wilcan, kulturoznawca.

BÓL I BLASK – zwiastun PL / kinopodbaranami

Barwna odskocznia 

 Postanowiliśmy przypomnieć historie almodóvarowskie, bo wydają się nam najbardziej kolorowe, zmysłowe i intensywne. Myślę, że wielu z nas potrzebuje teraz odskoczni od szarości związanej z pandemią. Naszym zdaniem Almodóvar to najciekawsza i najbardziej barwna postać, która szalenie kojarzy się z kinem – tłumaczy.

Posłuchaj

3:25
Weekend z Almodovarem (Fajny Film/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Kinowe przeżycie w domowym zaciszu 

– Platforma "Moje ekino" umożliwia wirtualny dostęp do repertuaru kin studyjnych. Stąd pomysł, by poświęcić najbliższy weekend hiszpańskiemu mistrzowi. W programie pojawi się także "Julieta" przejmujący film delikatnie oparty na nagrodzonej Noblem prozie Alice Munro. Porusza kwestie kobiece i pokoleniowe. Jego tematyka oscyluje między namiętnością, śmiercią i tęsknotą. Nie zabraknie oczywiście również kolorów – wyjaśnia kulturoznawca. 

Julieta zwiastun PL / krkino.pl

Widzowie będą mieli również okazję zapoznać się z komedią "Przelotni kochankowie", thrillerem psychologicznym "Skóra, w której żyję", a także dramatem "Przerwane objęcia".

SKÓRA, W KTÓREJ ŻYJĘ – zwiastun PL / kinopodbaranami

Filmy Pedro Almodóvara, od piątku do niedzieli, zobaczyć będzie można na mojeekino.pl. Cena biletu wynosi 15 złotych. 


*** 

Tytuł audycji: Fajny film
Autor: Ryszard Jaźwiński
Gość: Marlena Wilcan (kulturoznawca)
Data emisji: 04.02.2021
Godzina emisji: 12.44

zch

Polecane