11 - 17.10.2010

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
11 - 17.10.2010
Foto: fot.myspace.com/skunkanansiemusic

Przed południem: ABRADAB - Abradabing, po południu: Skunk Anansie - Wonderlustre

Przed południem: ABRADAB - Abradabing

 

/

Prezentujemy czwartą już płytę AbradAba, współzałożyciela legendarnej grupy Kaliber 44. Po dniach i nocach wyczerpujących nagrań powstało kilkanaście utworów, przywracających czasy świetności hip-hopu. Wydawnictwo nosi tytuł "Abradabing".

Podczas tworzenia materiału z AbradAbem współpracował czołowy polski raper i producent - O.S.T.R., który zajął się całością albumu, zarówno w warstwie muzycznej - jako twórca podkładów - jak i w warstwie producenckiej. To zupełna nowość w dotychczasowej twórczości AbradAba, który tak opisuje prace nad płytą: ,,W ten sposób jeszcze nie pracowałem. Osobiście dla mnie to wyjątkowe przeżycie i świetna odskocznia od dotychczasowego stylu pracy. Po raz pierwszy moje wokale zrealizował świetny raper, co daje mi dodatkową pewność brzmienia materiału."

Na płycie daje się wyczuć prawdziwą chemię i doskonałe zgranie między polskimi mistrzami rapu. AbradAb i O.S.T.R wspierani przez DJ FEEL-X-a, odpowiedzialnego za większość skreczy, stworzyli solidny album w stylu trzeciego krążka Kalibra 44. "Niewiele mogę powiedzieć o tej płycie, nie mam jeszcze do niej dystansu. Myślę, że Ostry i FEEL-X odwalili kawał dobrej roboty, a ja po prostu dałem z siebie wszystko" - wyznaje AbradAb. Nowy materiał w znacznej części opiera się na samplach, co jest odejściem od koncepcji przyjętej w O.P.K., gdzie AbradAb postawił na żywe instrumenty. Tytuł albumu - "Abradabing" - jest nawiązaniem do dubbingu, czyli tłumaczenia niezrozumiałego filmu na czytelny przekaz. "Abradabing" to świat zinterpretowany przez AbradAba i wyrażony w mocnych utworach, takich jak "Mamy królów na banknotach", "Czuję się jak", czy "Zawalidroga". Na płycie udzielają się również goście: DJ Haem, Frenchman, Kontrabanda, Gutek, Cadillac.

Usłyszymy hip-hop w stuprocentowym stężeniu. "Abradabing" ma spore szanse uczynić wiele pozytywnego zamętu w skostniałym ostatnimi laty hip-hopowym światku!

Lista utworów:

1. On         
2. Usłysz mój głos 2010         
3. Mamy królów na banknotach         
4. Zawalidroga         
5. Ozik (gość. Koniu i Aboul)         
6. Choć na słowo         
7. Globalne ocieplenie         
8. Gniew (gość. Frenchman)         
9. Czy słyszycie skit?         
10. Czuję się jak (gość. DJ Haem, OSTR)         
11. Śmierć wielu serc         
12. Yo Yo         
13. Więc wiedz (gość. Cadillac Dale)         
14. Język giętki (gość. Gutek)         
15. Spadam         
16. Outro

 

Po południu: Skunk Anansie - Wonderlustre

 

/

Po dziesięciu latach od wydania ostatniego studyjnego albumu, Skunk Anansie powracają z całkowicie nowym brzmieniem.


Na krążku nowoczesność miesza się z dobrze znanymi fanom grupy melodyjnością i pazurem. Połączenie mocy gitar i nietuzinkowego wokalu Skin wyzwala ogromny ładunek emocjonalny w każdym utworze.


"Wonderlustre" to dowód, że można zmieniać swój styl i jednocześnie pozostawać sobą, niezmiennie intrygując rockowe środowisko.Lista utworów:

1. God Loves Only You         
2. My Ugly Boy         
3. Over The Love         
4. Talk Too Much         
5. The Sweetest Thing         
6. It Doesn't Matter         
7. You're Too Expensive For Me         
8. My Love Will Fall         
9. You Saved Me         
10. Feeling The Itch         
11. You Can't Always Do What You Like         
12. I Will Stay But You Should Leave    

 

O Trójkowych płytach tygodnia mówi Grzegorz Hoffmann

Polecane