"Daj, aby otrzymać". Jak zmienić nasze życie na lepsze?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Daj, aby otrzymać". Jak zmienić nasze życie na lepsze?
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Miriam Doerr Martin Frommherz

– Natura ludzka jest niezmienna, czy to w biznesie czy w domu, działamy podobnie. Chętniej dajemy, jeśli wiemy, że druga strona także nam coś da, nawet jeśli miałoby to być coś tak  niematerialnego jak uśmiech – przekonuje Anna Popek.


shutterstock_564740779 góra człowiek szczyt sukces 1200.jpg
Czy jesteśmy gotowi na sukces?

Właśnie dlatego korzystanie z umiejętności i technik negocjacyjnych może poprawić nasze życie domowe. – O ile byłoby przyjemniejsze, gdybyśmy stosowali naczelną zasadę negocjatora, jaką jest, daj oby otrzymać – ocenia. 


Posłuchaj

3:40
Ćwiczmy się w negocjacji w domu i w pracy (Program obyczajowy/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Autorka "Programu obyczajowego" przyznaje, że długo wydawało się jej, że negocjacje to umiejętność wykorzystywana głównie w biznesie, ewentualnie podczas rozmowy z szefem o podwyżce. Jej podejście zmieniły niedawne warsztaty ze Zbyszkiem Dzideczkiem, autorem książki "Negocjacje to fascynująca podróż". 


shutterstock życie zmiana 1200.jpg
Nie przyzwyczajaj się: świat jest zmianą

Jak przekonuje Anna Popek różne są sposoby załatwiania spraw, ale negocjacje sprawiają, że obie strony, jeśli pójdą wzajemnie na ustępstwa, czują się zadowolone i wygrane. – Dobrze podchodzić do negocjacji, czy to rodzinnych, czy biznesowych mając plan B. Sprawia on mamy wybór, nie musimy, a możemy, a to zupełnie zmienia perspektywę działania – zwraca uwagę Anna Popek. 

TEDx Talks/The Art of Negotiation | Maria Ploumaki | TEDxYouth@Zurich

***

Tytuł audycji: Program obyczajowy
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 23.01.2021
Godzina emisji: 6.46

gs

Polecane