Współczesne babcie z powerem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Współczesne babcie z powerem
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

21 stycznia to Dzień Babci. Większość wnuków oczywiście odwiedzi lub przynajmniej zadzwoni z życzeniami. A jak w ogóle radzą sobie dzisiejsze babcie?


ilutracja_dziadkowie.jpg
Święto Babci i Dziadka ważne jest dla dzieci na całym świecie!

Wizerunek babci jako poczciwej staruszki z kotem na kolanach w bujanym fotelu, szydełkującej przed telewizorem, odchodzi do lamusa. Dzisiejsze babcie, a nawet prababcie, są energicznymi, wciąż aktywnymi kobietami, które nie zamierzają odpoczywać.


Posłuchaj

3:08
Babcie, które nie szydełkują (Zapraszamy do Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Jestem prababcią. Mam ośmioro wnuków i dwójkę prawnuków – przedstawia się Teresa Gorczyńska z Gniezna. – Prawnuki chodzą już do szkoły - dodaje z dumą. Jak sama przyznaje, na siedzenie przed telewizorem nie ma czasu: – Zawsze coś jest do zrobienia: do tego biura muszę przyjść, do drugiego, dzieciakom coś załatwić – wylicza z uśmiechem.

Pani Teresa, prababcia z powerem, działa społecznie i pomaga ludziom już od 1981 roku. Wtedy pomagała zbierać na paczki świąteczne dla ubogich, teraz jest wolontariuszką Caritasu i pomaga niepełnosprawnym: – 25 lat przewodziłam grupom niewidomych, a w środy pracuję jeszcze z kombatantami – tłumaczy.

Nie oznacza to bynajmniej, że nie lubi korzystać z życia: chętnie wyjeżdża np. nad morze. – Organizujemy i jedziemy. Trzeba korzystać z życia, bo nie wiadomo, ile go zostało – mówi ze śmiechem.


***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki
Prowadzi: Witold Lazar
Autor materiału reporterskiego: Rafał Muniak
Data emisji: 21.01.2021
Godzina emisji: 18.13

pr

Polecane