Chodźcie! Pomagajmy razem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Chodźcie! Pomagajmy razem
Foto: fot. PAP/Andrzej Grygiel

W sytuacjach klęsk żywiołowych, tragedii, kataklizmów mobilizujemy się do szeroko zakrojonej pomocy. Kto pomaga tym, którzy nie cierpią przed kamerami?

Posłuchaj

Chodźcie! Pomagajmy razem
+
Dodaj do playlisty
+

Chrześcijańska Służba Charytatywna to organizacja pożytku publicznego, której misją jest pomagać każdemu potrzebującemu bez względu na wyznanie, rasę, płeć, narodowość czy światopogląd.

Jednym z przedsięwzięć jest akcja „Bądź solidarny w potrzebie” skierowana do osób indywidualnych. Potrzebujący mogą uzyskać dofinansowanie lub całkowite pokrycie kosztów leczenia, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, ale też pomoc finansową na opał, gaz i czynsz.

– Projekt zrodził się z potrzeb ludzi, którzy piszą do nas listy – powiedział Piotr Nowacki,  dyrektor ChSCh. - Nasi beneficjenci zgłaszają się sami lub są wyszukiwani przez naszych wolontariuszy – dodał. Jednym z nich jest pan Jan z Lwówka Śląskiego. – Ludzie nie mają na ogrzanie domu, jedzenia, leków, każdy mały dar, np. kasza, pomaga – opowiadał o sensie swej pracy.

Potrzebne pieniądze i rzeczy organizacja uzyskuje poprzez zbiórki publiczne, organizację koncertów charytatywnych, apele do osób indywidualnych. Pracownicy lokalni i wolontariusze na co dzień współpracują z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej, gminami. Maria Brzózek z Legionowa podkreśliła, że jest to współpraca dwustronna. Czasami to ona zgłasza się do MOPS-u, by uzyskać pomoc dla swoich podopiecznych, ale są też sytuacje gdy gmina ma coś do przekazania i trzeba znaleźć osoby potrzebujące.
- Ja zachęcam wszystkich do pomocy, bo w życiu nie miałam takiej radości w sercu jak wtedy, kiedy coś od siebie daję – powiedziała. – To jest niesamowite, tego trzeba doświadczyć, chodźcie, róbmy razem dużo, dużo dobrego! – dodała.

Podobnie uważa Andrzej Cichy, kierownik filii w Skoczowie. - Wokół nas tak wiele biedy, tak wielu ludzi nieporadnych, potrzebujących, dla których liczy się każda złotówka – podkreślił.

Informacje o projektach realizowanych przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną oraz filiach w całej Polsce można znaleźć na stronie Służby.


Audycji „Na wyciągnięcie ręki” można słuchać na antenie Trójki w każdy poniedziałek od 18.35. Zapraszamy.

(asz)

Polecane