Jaki był rok 2020 dla organizacji pozarządowych?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jaki był rok 2020 dla organizacji pozarządowych?
Warszawa, marzec 2020 roku. Ulotki na konferencji prasowej Ordo Iuris w obronie prorodzinnych samorządówFoto: PAP/Leszek Szymański

Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, Reduta Dobrego Imienia, Centrum Życia i Rodziny – działalność tych trzech organizacji społecznych jest w Polsce doskonale znana. Co osiągnęły w minionym roku i jakie są ich plany na obecny?


dłonie jesień pomoc nadzieja 1200.jpg
Wielka fala, która zmieniła życie

– Ordo Iuris po łacinie oznacza "ład prawny". Celem naszego Instytutu jest działanie na rzecz przywrócenia prawu, prawom człowieka ich prawdziwego znaczenia. Ich celem powinna być tak naprawdę ochrona człowieka i jego godności i fundamentalnych praw – mówi Karolina Pawłowska, dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego w Instytucie Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. 


Posłuchaj

53:15
Jaki był rok 2020 dla organizacji pozarządowych? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

– Miniony rok był trudny dla każdego z nas, ale także dla różnego rodzaju organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń. Nie udało nam się osiągnąć wielu celów, które sobie założyliśmy, ale udało się przeprowadzić Marsz dla Życia i Rodziny. To nasz sztandarowy projekt, który organizujemy od początku istnienia naszej fundacji – odpowiada na pytanie o sukces Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– Największym sukcesem w minionym roku były wygrane procesy sądowe przeciwko naszym oszczercom – deklaruje z kolei Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia. – Sukcesem są też liczne akcje przeprowadzane przez naszych wolontariuszy, aby nie pojawiały się różnego rodzaju treści szkalujące Polskę – dodaje.


***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Wojciech Reszczyński
Goście: Karolina Pawłowska (Instytut Na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris), Maciej Świrski (Reduta Dobrego Imienia), Paweł Ozdoba (Centrum Życia i Rodziny).
Data emisji: 14.01.2021
Godzina emisji: 22.06

pr

Polecane