Goście, ciekawostki, słuchowiska. "Ferie z Trójką" w piątek

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Goście, ciekawostki, słuchowiska. "Ferie z Trójką" w piątek
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OlhaTsiplyar

Zajrzeliśmy do świata młodych influencerów, wybraliśmy się w bajkowe góry, z bohaterami "Gwiezdnych Wojen" poznaliśmy angielskie słówka, zdradziliśmy też tajniki obsługi komputera. Do słuchania "Ferii z Trójką" dziennikarze Programu 3 i Polskiego Radia Dzieciom zapraszali od poniedziałku do piątku między 12.05 a 14.00 przez ostatnie dwa tygodnie !

Ferie 1200x660_3.jpg
Z Polskim Radiem nie można się nudzić. Spędź ferie z nami!

W piątek "Ferie z Trójką" rozpoczęliśmy rozmową z Pascalem Kaczorowskim, małym słuchaczom znanym jako prowadzący program "Wieczorne pogaduchy" w Polskim Radiu Dzieciom.

Potem przyszła kolej na spotkanie z Kingą Sawczuk, która mimo młodego wieku już podbija media społecznościowe. 

Tuż po godz. 13.10 wyemitowaliśmy dalszy ciąg słuchowiska "Przygoda Niepyłki i Apolinki". Jego akcja rozgrywa się wysoko w górach na skąpanych w słońcu trawach i kwiatach, rosnących na skalnym urwisku Trzech Koron w Pienińskim Parku Narodowym. Dwie gąsienice, siostry Niepyłka i Apolinka, spędzają swoje życie na jedzeniu i tylko w tej aktywności widzą sens życia. Przechodząc z miejsca na miejsce, smakują kolejne liście, nieustannie przybierając na wadze. Ich życie zmienia się, gdy spotykają na swojej drodze owady i inne stworzenia, które wyruszyły w wielką wyprawę na szczyt góry, by zobaczyć chociaż raz w życiu najdzikszą i najbardziej nasłonecznioną łąkę. Dzicy mieszkańcy Pienin zachęcają bohaterki do podróży. 

Po niezwykłych przygodach nadszedł czas na ruch, czyli lekcję WF-u z Krzysztofem Łoniewskim i dr. Remigiuszem Rzepką. A po gimnastyce ciała, czas na gimnastykę umysłu: kolejną lekcję angielskiego przygotowaną przez Aleksandrę Kaczkowską, Mateusza Krautwursta i Nicka Sincklera. Tym razem zagłębimy się w świat "Gwiezdnych Wojen".

Na koniec piątkowego spotkania w ramach "Ferii z Trójką" odwiedził nas Grzegorza Barańskiego, z którym porozmawialiśmy o komputerach. 


Polecane