Tata w czasach pandemii, czyli najtrudniejszy egzamin. Reportaż

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Tata w czasach pandemii, czyli najtrudniejszy egzamin. Reportaż
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/oes

Obecna pandemia to wielki test dla setek tysięcy polskich rodzin. Po raz pierwszy przez tak długi czas jesteśmy ze sobą w czterech ścianach. Powoduje to napięcia i konflikty, ale i zacieśnienie rodzinnych więzi.


Posłuchaj

10:43
"Z tatą w domu". Posłuchaj reportażu Antoniego Rokickiego (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Z jakimi dokładnie wyzwaniami mierzą się ojcowie? Co robić, kiedy łączymy pracę zdalną z domu i wychowywanie dzieci? – Z jednej pracy zrezygnowałem w marcu, a druga skończyła się sama. W zasadzie od marca trafiłem na bezrobocie. Mieliśmy bardzo restrykcyjne podejście. Obecnie staramy się bać tego wszystkiego jak najmniej – wyznaje jeden z członków społeczności Tato.Net. 

"

👉 Po pracy wracasz zmęczony i masz trudność z przestawieniem się na tryb domowy? 😟 A może musisz pracować zdalnie w...

Opublikowany przez Tato.Net Czwartek, 21 stycznia 2021

Wyjście z emocjonalnego trybu offline

– Rodziny przeszły duży test. Z emocjonalnego offline'u musiały przejść do połączenia się na nowo, czyli do spędzania ze sobą całego dnia, gdzie tak naprawdę wiele rodzin spędzało ze sobą kilka godzin dziennie – dodaje Tomasz Świderski, ojciec trzyletniego Wojtka.

Od początku lockdownu 60 procent ojców w Polsce zaczęło spędzać większą ilość czasu z dziećmi. Niemal połowa z nich deklaruje, że czas ten przełożył się na poprawę relacji rodzinnych. Takie są wyniki badań inicjatywy Tato.Net, które kilka dni temu zostały zaprezentowane podczas konferencji minister rodziny i polityki społecznej. 

Obecność bez niepokoju

– Badania te niosą dość duży pozytywny ładunek  – Niejednokrotnie życzenia świąteczne brzmiące "obyś był częściej w domu" spełniły się. Chodzi o obecność bez niepokoju – mówił dr Dariusz Cupiał, pomysłodawca i koordynator programu Inicjatywa Tato.Net. – Każde zamknięte drzwi powodują, że inne się otwierają – podsumował.

dr Dariusz Cupiał - "Czy ojcowie zdali egzamin? "/Inicjatywa Tato.Net

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł reportażu: "Z tatą w domu"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 10.02.2021
Godzina emisji: 17.44

kr


Polecane