American dream na Hawajach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
American dream na Hawajach
Hawaje (zdjęcie ilustracyjne)Foto: taengbum/Pixabay

Bogusław Szedny wyjechał do Stanów Zjednoczonych na wakacje. Kiedy otrzymał pracę w Chicago, zdecydował, że jednak tam zostanie. Spędził w USA osiem lat. Pracował w agencji reklamowej, w której z czasem został wspólnikiem. Jednak ten american dream zaowocował także kryzysem wewnętrznym i depresją. Nadszedł czas na kolejną zmianę.

Sprzedał swoje udziały w firmie i wyjechał na Hawaje. Przez pierwszy rok to było, jak sam przyznaje, sielankowe życie: wynajmował dom blisko oceanu, jeździł kabrioletem. Ale w końcu pieniądze, które miał na koncie, się skończyły. Zamieszkał w namiocie na plaży, po jedzenie chodził do banku żywności. 


Posłuchaj

11:53
Szczęście na Hawajach (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nagle wszystko się skończyło: nic nie miałem. Kolejny raz musiałem zmierzyć się z rzeczywistością. I to bardzo niekomfortową – opowiada Bogusław Szedny o swojej "amerykańskiej przygodzie". – Do food banku pierwszy raz poszedłem, kiedy w kieszeni zostało kilkanaście dolarów. Mimo to moje ego się buntowało: "jestem lepszy, nie będę tutaj siedział z tymi bezdomnymi". To była ogromna lekcja pokory – przyznaje.

– Człowiek się przyzwyczaja do zimnej wody pod prysznicem, do tego, że w czasie deszczu namiot przecieka. Włączał się też bunt: dlaczego mnie się to przytrafia?! – wspomina. 

– Mieszkałem w tym namiocie ponad rok, ale czułem, że ta bezdomność jest po coś. Dlatego nie prosiłem o pomoc, nie mówiłem znajomym, w jakiej jestem sytuacji: wrzucałem piękne krajobrazy na FB, dzieliłem się pozytywnymi rzeczami – mówi Bogusław Szedny.


***

Reportaż "Szczęście na Hawajach"
Autorka: Joanna Bogusławska
Data emisji: 11.01.2021
Godzina emisji: 14.15

pr


Polecane