OsKeyz: szczęściu trzeba pomóc!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
OsKeyz: szczęściu trzeba pomóc!
Oscar "OsKeyz" StielerFoto: materiały prasowe

Nowy rok 2021 Mateusz Krautwurst zaczął od zaproszenia niezwykłego gościa. Oscar "OsKeyz" Stieler jest pianistą i producentem muzycznym, który od prawie 20 lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Współpracował z takimi artystami, jak Erykah Badu, Gloria Estefan, Lalah Hathaway, Jazmine Sullivan czy Macy Gray, jednak na swoją pozycję musiał ciężko pracować.


materiały promocyjne materiały promocyjne

Oscar "OsKeyz" Stieler od blisko 20 lat współtworzy soulową scenę Londynu. Tylko na antenie radiowej Trójki zabrzmiały przedpremierowo utwory, które nagrała z nim Conya Doss. Te kompozycje pochodzą z płyty "6019", która trafi do sprzedaży 8 stycznia. 


Posłuchaj

51:45
Oscar "OsKeyz" Stieler (Dzika karta: Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– W Polsce byłem aktywnym muzykiem, zamieszkałem na północy Anglii i... tam nic się nie działo. Kiedy się przeprowadzałem, nie było internetu, nie było mediów społecznościowych. To zresztą miał być tylko przystanek przed podróżą do USA. Moim marzeniem były Stany, bo wszyscy artyści, którymi się inspirowałem, pochodzili stamtąd – opowiada OsKeyz o początkach swojej kariery na Wyspach Brytyjskich. 

– Jednak w ciągu kilku lat właściwie ze wszystkimi udało mi się spotkać i pracować tutaj, w Londynie – przyznaje muzyk. Rzeczywiście lista gwiazd soul czy r'n'b, z którymi grał i pracował, jest imponująca: zaczęło się od Dwele, a później m.in. Lalah Hathaway, Jazmine Sullivan, Jon B, Macy Gray czy Gloria Estefan i Taio Cruz.

– Ostatni rok, czyli czas pandemii, zmobilizował mnie i pozwolił zrobić kilka ważnych rzeczy. Wszyscy mieliśmy więcej czasu, oddechu, by skupić się na planach, projektach wcześniej odsuwanych – tłumaczy Oscar Stieler. – Dzięki temu też powstał album "6019" nagrany z Conyą Doss – dodaje.

Oscar Stieler OsKeyz warming up on grand piano at the jazz cafe/YouTube OsKeyz

*** 

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 04.01.2021
Godzina emisji: 23.07

pr

Polecane