W Nowy Rok z Trójką. Koncert zespołu Luxtorpeda na zakończenie 2020

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W Nowy Rok z Trójką. Koncert zespołu Luxtorpeda na zakończenie 2020
Luxtorpeda. Koncert sylwestrowyFoto: Polskie Radio

To była prawdziwa muzyczna uczta: premierowy koncert poznańskiej grupy Luxtorpeda zakończył w Trójce ostatnie godziny 2020 roku. Muzycy zaprezentowali utwory z najnowszej, wydanej na początku października 2020 roku, płyty "Anno Domini MMXX", jak i starsze dokonania. 

sylwester impreza zabawa 1200.jpg
Taneczny koniec roku z Tomaszem Żądą

Koncertowa premiera Luxtorpedy w Trójce

Źródło: YouTube Agnecja Muzyczna Polskiego Radia

Sylwestrowy wieczór w Trójce był wyjątkową okazją, by zobaczyć zrealizowany w grudniu koncert poznańskiej rockowej grupy Luxtorpeda. Robert "Litza" Friedrich i muzycy zespołu zaprezentowali utwory z najnowszej, wydanej na początku października 2020 roku płyty "Anno Domini MMXX". Wybrzmiały również wcześniejsze dokonania muzyków. 

 LUXTORPEDA "CEL" A.D.MMXX/OFFICIALLUXTORPEDA

Wielkie odliczanie do Nowego Roku 2021 spędziliśmy w towarzystwie egzotycznych, tanecznych brzmień, a to za sprawą Mike'a Polarnego, prowadzącego audycję "Sylwester w tropikach z Trójką"

Muzyczny toast za 2021 rok 

W pierwsze minuty roku 2021 wprowadził nas Michał Margański z setem didżejskim zatytułowanym "Toast za Nowy Rok", a tuż po nim w Trójce zagościł DJ Bert, czyli Norbert Borzym. Dla tych, którzy 1 stycznia wstali wcześniej, przygotowywaliśmy szereg audycji muzycznych  – "Noworoczne śniadanie" Michała Grabkowskiego (godz. 8.05-10:00), egzotyczny "Nowy Rok pod zwrotnikiem" Wojciecha Cejrowskiego (godz. 10.05-12.00) i "Noworoczne trzy nuty", które poprowadził Roman Dziewoński (godz. 15.05-17.00). Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem koncertów – o godz. 19.05 przypomnieliśmy występ Raya Wilsona, który pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2016 roku, a następnie Anna Marii Jopek w duecie z Branfordem Marsalisem oraz Diany Krall

Ray Wilson na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Ray Wilson na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sylwester_Main_1200x660.png
Koncertowy sylwester Polskiego Radia

Nostalgiczna podróż w przeszłość

Na zakończenie pierwszego dnia roku 2021… wróciliśmy do przeszłości. Na audycję "Bawmy się, jakby był 1999", w której ramach retransmitowaliśmy koncert brytyjskiego gitarzysty Finka, zaprosiła  Aleksandra Kaczkowska.

***

Wszystkim słuchaczom Trójki życzymy szczęśliwego, a przede wszystkim zdrowego, Nowego Roku!

Polecane