Fink i "Resurgam" w trójkowym studiu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Fink i "Resurgam" w trójkowym studiu
FinkFoto: mat. promocyjne

W pierwszy wieczór 2021 roku zaprosiliśmy Państwa na retransmisję koncertu Finka ze studia im. Agnieszki Osieckiej. Artysta wystąpił na trójkowej scenie we wrześniu 2017 roku. 

Podczas występu na scenie Programu 3 Polskiego Radia Fink promował swoją szóstą płytę "Resurgam", która miała premierę 15 września 2017 roku. To długo oczekiwany album grupy prowadzonej przez jedną z najciekawszych osobowości muzycznej sceny: Fina Greenalla. Płytę promował singiel "Cracks Appear". 

Fink/Fink - 'Cracks Appear'

Niezwykle u nas lubiany i szanowany Brytyjczyk, wraz z równie świetnymi kolegami z zespołu: Timem Thorntonem (bębny, gitara) i Guyem Whittakerem stworzyli album godny prawdziwych mistrzów męskiej, lirycznej piosenki. Greenall i jego muzycy zawsze byli otwarci na najróżniejsze inspiracje: szlachetny rock nie wyklucza elektronicznych zainteresowań ("Horizontalism"), echa soulowe zaś (współpracował z Amy Winehouse czy Johnem Legendem) są równie ważne, co tradycja bluesa ("Fink's Sunday Night Blues Club vol.1").

Fink "Resurgam" 
Okładka płyty "Resurgam"

– Myślę, że w zespołach, które grają ze sobą długo, wytwarza się rodzaj telepatii i my z pewnością ją wykorzystujemy. Mamy też radykalnie inne gusta muzyczne, co paradoksalnie trzyma nas razem w zdrowy sposób. Obóz Finka oparty jest na lojalności – lubimy budować prawdziwy team, który funkcjonuje jak rodzina – tłumaczy lider.


Posłuchaj

1:10:26
Fink z piosenkami z "Resurgam" przed Trójkową publicznością (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Efektem tego zgrania, radości wspólnego tworzenia i pewności siebie jest album "Resurgam", na którym zespół brzmi odważniej niż kiedykolwiek wcześniej. Tytuł krążka (oznacza: "I znów powstanę") wziął się z łacińskiej inskrypcji na ścianie 900-letniego kościoła w rodzinnej krainy Greenalla – Kornwalii. Ten niezwykły duch patronuje płycie, a ożywcza siła pulsuje we wszystkich kawałkach tego albumu, nad którym wraz z Finkiem w swoim londyńskim studio Assault & Battery ponownie pracował znakomity producent Flood (U2, PJ Harvey, Foals, The Killers). Dziesięć piosenek powstawało przez dwa miesiące, a owocem jest niezwykle bogata, przemyślana i wciągająca kolekcja.

***

Występ zorganizowany został przy współpracy z wytwórnią No Paper Records – wydawcą płyt Finka w naszym kraju.

Polecane