"Ulotne". Anna Maria Jopek i Branford Marsalis razem w Trójce. Zobacz koncert!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Ulotne". Anna Maria Jopek i Branford Marsalis razem w Trójce. Zobacz koncert!
Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w studiu TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W pierwszy dzień Nowego Roku na antenie Trójki przypomnieliśmy niezwykły koncert: Anna Maria Jopek i Branford Marsalis na jednej scenie. Muzycy zagrali utwory ze wspólnej, podwójnej płyty "Ulotne". Koncert został nagrany przy Myśliwieckiej 3/5/7 w 2018 roku, a przypomnieliśmy go 1 stycznia 2021 roku po godz. 20.05.

Posłuchaj

38:55
Wspólny koncert Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa (Koncertowy Nowy Rok w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

13 listopada 2018 roku Anna Maria Jopek i Branford Marsalis spotkali się z publicznością w studiu radiowej Trójki. Podczas koncertu Anna Maria Jopek i Branford Marsalis w towarzystwie Krzysztofa Herdzina, Roberta Kubiszyna, Piotra Nazaruka i Pawła Dobrowolskiego wykonali wybrane utwory z albumu "Ulotne".  

Muzyka na albumie, stworzona przez znakomitą wokalistkę oraz wybitnego saksofonistę jazzowego i kompozytora, wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Wśród utworów takich jak: "W polu lipeńka", "To i hola" czy "W kadzidlańskim boru" znajdziemy osobiste tematy Jopek mocno inspirowane ludowymi wątkami albo wręcz z nich. Wątek "Pożegnania z Marią", który muzycy grywali na wspólnych koncertach i nagrali dwa lata temu, wydany dziś, na płycie "Ulotne" pojawia się ze specjalną dedykacją w hołdzie Tomaszowi Stańce. 

Zapraszamy do wysłuchania nagrania tego koncertu.

Polecane