Balet ponad wszystko. Spełniać swoje marzenia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Balet ponad wszystko. Spełniać swoje marzenia
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Drazen Zigic

– Uczyłam go od podstaw, bo zobaczyłam w nim potencjał. Wysoki, przystojny, szczupły i o długich nogach. To dla tancerza wielkie atuty – mówi Barbara Kamińska o Pawle Wdówce. 

To niejedyny tak utalentowany wychowanek Pani Basi. Mówią o niej "Herszt w spódnicy". Pilnuje dyscypliny, bo sama też tak była wychowywana. Jednocześnie walczy z rodzicami, by nie zabraniali dzieciom marzyć.

Pamiętają państwo film "Billy Elliot"? Pochodzący z górniczej rodziny jedenastoletni Billy, na przekór ojcu, który wróży mu karierę bokserską, pragnie zostać tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Podobną historię opowiemy w reportażu: kilka lat temu Barbara Kamińska, instruktorka baletu w Polickim Domu Kultury wbrew woli ojca zawiozła Pawła Wdówkę na przesłuchania do szkoły baletowej w Gdańsku.


Posłuchaj

12:13
Baletowa historia Pawła Wdówki (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Tata, pracownik budowlany, marzył, że razem z synem będzie układał kafelki w Niemczech. Pracuje teraz sam, a Paweł zdobywa kolejne nagrody jako tancerz w Operze na Zamku w Szczecinie. Jako jedyny w stolicy Pomorza Zachodniego otrzymał Bursztynowy Pierścień, czyli nagrodę dla najlepszych aktorów i spektakli minionego sezonu artystycznego.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Poławiaczka pereł"
Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Data emisji: 31.12.2020
Godzina emisji: 14.14

Polecane