W Nowy Rok z Trójką – sety didżejskie, koncerty i podsumowania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W Nowy Rok z Trójką – sety didżejskie, koncerty i podsumowania
Powitanie 2021 roku w KairzeFoto: PAP/EPA/Mohamed Hossam

Pożegnaliśmy już obfitujący w wydarzenia rok 2020. Program III Polskiego Radia już od godzin popołudniowych w sylwestra odliczał z Państwem godziny do rozpoczęcia Nowego Roku. Naszemu odliczaniu towarzyszyła najlepsza, taneczna muzyka i głosy naszych trójkowych dziennikarzy.

Trójkową domówkę czas zacząć

Sylwester 2020 był nocą domówek. "Szpilki czy ciepłe kapcie?" – takie pytanie o godz. 16:05 zadała słuchaczom Trójki Justyna Grabarz. Po niej, o godz. 18.05 mikrofon przejął Tomasz Żąda z audycją "Domówka w Trójką" – na antenie zagościły wielkie, nowe, taneczne przeboje. Dla części słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia były to prawdopodobnie utwory nieznane, ale to przy nich świat bawił się przez ostatnie miesiące.

O godz. 20.05 czekała nas wyjątkowa okazja wysłuchania premierowego, zrealizowanego w grudniu koncertu poznańskiej rockowej grupy Luxtorpeda, który zaprezentował nam zarówno utwory z najnowszej, wydanej na początku października płyty "Anno Domini MMXX", jak i starsze dokonania.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia/ Luxtorpeda - Sylwestrowy koncert w Trójce

Wielkie odliczanie do Nowego Roku 2021 spędziliśmy my w towarzystwie egzotycznych, tanecznych brzmień, a to za sprawą Mike'a Polarnego, prowadzącego audycję "Sylwester w tropikach z Trójką". Początek emisji po godz. 22:00.

shutterstock sylwester zabawa 1200.jpg
Taneczny koniec roku z Tomaszem Żądą

Muzyczny toast za 2021 rok 

W pierwszą dobę roku 2021 wprowadził nas Michał Margański z setem didżejskim zatytułowanym "Toast za Nowy Rok", a tuż po nim, o godz. 03.00 w Trójce zagościł Dj Bert, czyli Norbert Borzym. Dla tych, którzy 1 stycznia wstali wcześniej, przygotowywaliśmy szereg audycji muzycznych  – "Noworoczne śniadanie" Michała Grabkowskiego (godz. 08:00 - 10:00), egzotyczny "Nowy Rok pod zwrotnikiem" Wojciecha Cejrowskiego (godz. 10.00 - 12.00) i "Noworoczne trzy nuty", które poprowadził Roman Dziewoński (godz. 15:00 – 17:00). Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem koncertów – o godz. 19.05 przypomnieliśmy występ Raya Wilsona, który pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2016 roku, a następnie Anna Marii Jopek w duecie z Branfordem Marsalisem oraz Diany Krall

Ray Wilson na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Ray Wilson na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sylwester_Main_1200x660.png
Koncertowy sylwester Polskiego Radia

Nostalgiczna podróż w przeszłość

Na zakończenie pierwszego dnia roku 2021… wróciliśmy do przeszłości. Na audycję "Bawmy się jakby był 1999", w której ramach retransmitowaliśmy koncert brytyjskiego gitarzysty Finka, zaprosiła Aleksandra Kaczkowska. Początek programu o godz. 22.05.

***

Wszystkim słuchaczom Trójki życzymy udanej nocy sylwestrowej, a także szczęśliwego, a przede wszystkim zdrowego, Nowego Roku!

Polecane