W Nowy Rok z Trójką – sety didżejskie, koncerty i podsumowania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W Nowy Rok z Trójką – sety didżejskie, koncerty i podsumowania
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Tatyana Radevich

Zakończył się obfitujący w wydarzenia rok 2020. Program 3 Polskiego Radia już od sylwestrowych godzin popołudniowych odliczał z Państwem godziny do rozpoczęcia nowego roku. W tym odliczaniu akompaniowała nam najlepsza, taneczna muzyka oraz głosy trójkowych dziennikarzy.

Trójkową domówkę czas zacząć

Sylwester 2020 zdecydowanie był nocą domówek. "Szpilki czy ciepłe kapcie?" – takie pytanie o godz. 16.05 zadała słuchaczom Trójki Justyna Grabarz. Po niej, o godz. 18.00 mikrofon przejął Tomasz Żąda z audycją "Domówka z Trójką" – na antenie zagościły wielkie, nowe, taneczne przeboje. Prawdopodobnie dla wielu osób to utwory nieznane, ale przy nich świat bawił się przez ostatnie miesiące.

Koncertowa premiera Luxtorpedy w Trójce

O godz. 20.00 mieliśmy wyjątkową okazję do wysłuchania premierowego, zrealizowanego w grudniu koncertu poznańskiej rockowej grupy Luxtorpeda, która zaprezentowała nam zarówno utwory z najnowszej, wydanej na początku października płyty "Anno Domini MMXX", jak i starsze dokonania. Wideo z wydarzenia można było obejrzeć na profilu Trójki w serwisie Facebook, na stronie trójka.polskieradio.pl, a ponadto na profilach FacebookYouTube Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 

Agencja Muzyczna Polskiego Radia/ Luxtorpeda - Sylwestrowy koncert w Trójce

Wielkie odliczanie do Nowego Roku 2021 spędziliśmy w towarzystwie egzotycznych, tanecznych brzmień, a to za sprawą Mike'a Polarnego, prowadzącego od godz. 22.00 audycję "Sylwester w tropikach z Trójką".

shutterstock sylwester zabawa 1200.jpg
Taneczny koniec roku z Tomaszem Żądą

Muzyczny toast za 2021 rok 

W pierwszą dobę roku 2021 wprowadził nas Michał Margański z setem didżejskim zatytułowanym "Toast za Nowy Rok", a tuż po nim, o godz. 3.00 w Trójce zagościł DJ Bert, czyli Norbert Borzym.

A to jeszcze nie wszystkie atrakcje. Dla tych, którzy 1 stycznia wstali wcześniej, przygotowywaliśmy szereg audycji muzycznych  – "Noworoczne śniadanie" Michała Grabkowskiego (godz. 8.05-10:00), egzotyczny "Nowy Rok pod zwrotnikiem" Wojciecha Cejrowskiego (godz. 10.05-12.00) i "Noworoczne trzy nuty", które poprowadził Roman Dziewoński (godz. 15.05-17.00). Piątkowy wieczór upłynął pod znakiem koncertów – o godz. 19.05 przypomnimy występ Raya Wilsona, który pojawił się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2016 roku, a następnie Anna Marii Jopek w duecie z Branfordem Marsalisem oraz Diany Krall

Ray Wilson na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Ray Wilson na scenie Trójki Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sylwester_Main_1200x660.png
Koncertowy sylwester Polskiego Radia

Nostalgiczna podróż w przeszłość

Na zakończenie pierwszego dnia roku 2021… wróciliśmy do przeszłości. Na audycję "Bawmy się, jakby był 1999", w której ramach retransmitowaliśmy koncert brytyjskiego gitarzysty Finka, zaprosiła Aleksandra Kaczkowska

***

Wszystkim słuchaczom Trójki życzymy szczęśliwego, a przede wszystkim zdrowego, nowego roku!

Polecane