Bosak: osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, pewnie powinny się zaszczepić

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Bosak: osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, pewnie powinny się zaszczepić
Krzysztof BosakFoto: PAP/Mateusz Marek

Lider Konfederacji Krzysztof Bosak mówił w Programie 3 Polskiego Radia, że "osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, pewnie powinny się zaszczepić na koronawirusa". - Natomiast powinny podejmować decyzję po konsultacji ze swoim lekarzem, a nie z dziennikarzem czy politykiem - ocenił.


szczepionka PAP 1200.jpg
Dr Zaczyński: dopóki się nie wyszczepimy, transmisja koronawirusa nadal nam grozi

Krzysztof Bosak w odpowiedzi na pytanie o szczepienia na koronawirusa stwierdził, że "od wielu dni cierpliwie unika bycia wmanewrowywanym w doradzanie ludziom, jak mają się leczyć, bo nie jest lekarzem, tylko politykiem". 

Gość radiowej Trójki zapytany o opinie lekarzy, którzy zalecają szczepienia, mówił, że nie słyszał, iż to jest jedyne narzędzie, by wrócić do normalności. – To brzmi jak jakaś futurologia. Słyszałem głosy cytujące badania producentów, że zmniejsza to prawdopodobieństwo ciężkiego zachorowania – podkreślił lider Konfederacji.


Posłuchaj

14:48
Krzysztof Bosak: osoby, które uważają, że to jest dla nich dobre rozwiązanie, powinny się zaszczepić na koronawirusa po konsultacji z lekarzem (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Propaganda covidowa

Polityk zaznaczył ponadto, że jeżeli wielu lekarzy mówi, iż szczepionka jest jedynym narzędziem do walki z pandemią - takie opinie przytoczył prowadzący audycję - to "nie będzie potrzebny żaden przymus, żadne zachęty, które rząd nam projektuje i przeciwko którym będziemy protestować".

– Dotarły do nas sygnały od żołnierzy zawodowych, że przesłano pismo (…) o tym, że ci, którzy nie będą się szczepić, będą mieć odmawiane awanse  dodał.

Bosak ocenił również, że "obecne stężenie propagandy związanej ze szczepionkami na COVID-19 przybrało taką postać, że osiągnie efekt przeciwny do zamierzonego".

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Krzysztof Bosak (Konfederacja)
Data emisji: 30.12.2020
Godzina emisji: 8.44

pkur/kr

Polecane