Pandemiczny rok w kinie: podsumowanie. Co zobaczymy w roku 2021?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pandemiczny rok w kinie: podsumowanie. Co zobaczymy w roku 2021?
Rafał Zawierucha jako Papkin w inscenizacji "Zemsty" w reż. Redbada Klynstry-KomarnickiegoFoto: TVP/materiały prom.

Zbliża się koniec tego bardzo dziwnego, a zarazem – nie ukrywajmy – niedobrego dla branży rozrywkowej, w tym także kinematografii, roku. Co się działo w 2020, co się będzie działo w 2021 – temu właśnie poświęcił swój program, tym razem trwający dwie godziny, Ryszard Jaźwiński.


Banksterzy  Królikowski 1200.jpg
Antek Królikowski: najbardziej zapracowany polski aktor?

Rafał Zawierucha przed rolą Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarrantino "Pewnego razu w... Hollywood" nie narzekał na nadmiar ról w polskich filmach. Jednak hollywoodzki występ zrobił swoje: w nadchodzącym roku czeka nas aż pięć premier, w których zagrał większe lub mniejsze role.


Posłuchaj

1:42:52
Podsumowanie roku 2020 (Trójkowo, filmowo/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Po powrocie z Kalifornii od razu wpadłem w wir pracy, z czego się bardzo cieszę. W efekcie niebawem widzowie będą mnie mogli zobaczyć w różnych odsłonach – potwierdza Rafał Zawierucha. 

– To było wydarzenie samo w sobie – mówi o filmie "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" Mateusza Rakowicza, który najszybciej będzie miał premierę. – Wąsaty milicjant, sierżant Ujma, który ma wyjątkowe przełamanie charakteru i władzy: nowe czasy, nowi ludzie – opowiada aktor.

– Ujma to gość, który ma duże ambicje, ale nie wszystko mu wychodzi do końca. Aż dostaje władzę... Gramy w duecie z Robertem Więckiewiczem, moim ulubionym aktorem, którego zawsze podziwiałem i podziwiam. Gonimy wspólnie "króla ucieczek" Najmrodzkiego, którego gra Dawid Ogrodnik – opowiada o swoim bohaterze Rafał Zawierucha.

Kolejne filmy, w których zobaczymy Rafała Zawieruchę w roku 2021, to "Orzeł. Ostatni patrol" Jacka Bławuta, "Gierek" w reżyserii Michała Węgrzyna, "Gorzko, gorzko!" Tomasza Koneckiego oraz "Mistrz" Macieja Barczewskiego.

Najmro – teaser PL (Official Trailer)/YouTube Kino Helios Polska

Ponadto w programie:

  • podsumowanie roku w kinie polskim i światowym
  • Zapowiedzi premier filmowych w 2021 roku
  • Rozmowy (telefonicznie) m.in. z Katarzyną Figurą, Tomaszem Kotem, Antonim Królikowskim o mijającym roku i nadchodzących premierach.
  • Muzyka filmowa

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 26.12.2020
Godzina emisji: 16.06, 17.06

pr

Polecane