Reportażowe opowieści wigilijne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Reportażowe opowieści wigilijne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Helena Zezulkova

Różni ludzie, różne miejsca i różne okresy, ale jeden wspólny wieczór – wigilia Bożego Narodzenia, czyli moment w którym nieoczekiwanie możemy doświadczać ludzkiego dobra, pomocy czy opieki. Reportaż " Opowieści wigilijne"  to zapis wyjątkowych wspomnień związanych z tym dniem.

shutterstock wigilia .jpg
Cyfrowe Radio Gwiazdka. Na Święta od Polskiego Radia

Posłuchaj

13:18
Prawdziwy duch świąt zaklęty w historiach zwykłych ludzi (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Bohater pierwszej opowieści wspomina dzieciństwo ze smutkiem – w wieku zaledwie sześciu lat, trzy dni przed Wigilią, stracił swojego ukochanego ojca. Mężczyzna, umierając, znalazł jeszcze siły na to, by posłać swojemu synowi jedyny uśmiech. – Ojciec był człowiekiem bardzo wierzącym. Chciał mi przekazać, żeby szczęście, które on miał w swoim życiu, było moim udziałem – mówi po latach.

Na wigilijnym stole żyjącej w biedzie rodziny znalazło się tylko kilka jajek, a przy nim – płacząca matka i posmutniałe dzieci. Nagle przed domem rozległ się dźwięk dzwonków. – Człowiek przywiózł nam z polany metrową choinkę, a na niej już były przywiązane suszone śliwki. Jaka to była dla nas niesamowita radość! Od tego czasu wciąż dziękuję Bogu za tego człowieka – opowiada.

***

Posłuchaj >>>Cyfrowe Radio Gwiazdka>>> 

***

Tytuł reportażu: "Opowieści wigilijne" 
Autorzy: Katarzyna MichalakHenryk Dedo i Krzysztof Wyrzykowski pod redakcją Waldemara Kasperczaka
Data emisji: 24.12.2020
Godzina emisji: 14.15

kr

Polecane