Miłość na ludzi zawsze działa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Miłość na ludzi zawsze działa
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dream79

Szczęście: wszyscy za nim tęsknimy, wszyscy za nim gonimy, chociaż różnie je definiujemy. I wydaje się, że pan Roman osiągnął szczęście: według niego szczęśliwy człowiek to taki, który dzieli się z innymi. Pomaga ludziom w trudnych sytuacjach i przekonuje, że tak właśnie wygląda praktyka człowieka wierzącego.


dłonie jesień pomoc nadzieja 1200.jpg
Wielka fala, która zmieniła życie

Bohater reportażu, pan Roman, zawsze zajmował się ludźmi. Jego historia dowodzi istnienia trzeciej drogi. Jak sam przyznaje "zawsze dotykały mnie historie połamanych, skrzywdzonych ludzi." I kiedy wszystko się zaczęło w życiu jego i jego rodziny układać, pomyślał, że będzie robił coś społecznego.


Posłuchaj

15:17
Boże Narodzenie jest zawsze w poniedziałek (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

– Ktoś przyniósł kilka reklamówek ubrań i powiedział "Mam tu kilka ubrań. Nie mam pomysłu, co z tym zrobić. Poznajesz tych ludzi: może będziesz wiedział komu są potrzebne". Dał mi je, potem przyniósł kolejne, inni też przynieśli – opowiada pan Roman. – Pomyślałem, że może bym w takim wypadku odwiedził miejsce, gdzie sa ludzie potrzebujący – tłumaczy.

Posłuchaj >>>Cyfrowe Radio Gwiazdka>>> 

– Ja już się przyzwyczaiłam, że zawsze był społecznikiem i pomagał ludziom. Muszę to akceptować, bo on tym żyje – mówi jego żona.

– Ludzie, którym się układa, też potrzebują szczęścia. A szczęśliwy jest człowiek, który ma się czym podzielić, który może dać coś innym. Bo jeśli bylibyśmy otoczeni drogocennymi przedmiotami i mielibyśmy komu tego dać, to nie ma z tego radości – definiuje szczęście pan Roman.


***

Reportaż "Boże Narodzenie jest zawsze w poniedziałek"
Autorzy: Henryk DedoWaldemar Kasperczak
Data emisji: 23.12.2020
Godzina emisji: 14.15

pr

Polecane