"Motywowany politycznie". Wiceszef PO o wniosku Zbigniewa Ziobro ws. Joanny Scheuring-Wielgus

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Motywowany politycznie". Wiceszef PO o wniosku Zbigniewa Ziobro ws. Joanny Scheuring-Wielgus
Tomasz SiemoniakFoto: Polskie Radio

– Wydaje mi się, że jest to motywacja czysto polityczna, a nie działanie uczciwego Prokuratora Generalnego. Swoją drogą trzeba by się przyjrzeć temu przepisowi, który daje możliwość karania za takie rzeczy – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Odniósł się do wniosku Zbigniewa Ziobro o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus.

Posłuchaj

13:55
Tomasz Siemoniak: wniosek Zbigniewa Ziobro o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus jest absurdalny (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 


scheuring_ziobro1200.jpg
Joanna Scheuring-Wielgus straci immunitet? Zbigniew Ziobro złożył wniosek

W poniedziałek wniosek o uchylenie immunitetu Joannie Scheuring-Wielgus złożył do marszałek Sejmu Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Poseł Lewicy może usłyszeć zarzuty "złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych".

Tomasz Siemoniak, zapytany jak ocenia zachowanie Scheuring-Wielgus, powiedział, że nie popiera demonstracji w kościele, ale będzie bronił prawa każdego do wyrażania własnych poglądów. – Po to wywalczyliśmy wolność i niepodległość w 1989-90 roku, żeby każdy mógł robić różne rzeczy, również mniej mądre i kontrowersyjne – stwierdził Siemoniak.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceszef PO podkreślił, że działanie Ziobro wobec poseł Lewicy jest motywowane politycznie. – On ściga przeciwniczkę polityczną, bo uważa, że to może się komuś spodobać. (...) To próba pokazania twardej linii – ocenił.

Siemoniak zarzucił natomiast ministrowi sprawiedliwości pobłażliwość m.in. w ściganiu pedofilii w Kościele.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Tomasz Siemoniak (wiceszef PO)
Data emisji: 22.12.20
Godzina emisji: 8.45

paw/kr

Polecane