W sieci taniej, w sieci łatwiej

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W sieci taniej, w sieci łatwiej
Bank powinien zwrócić skradzione pieniądze z naszego konta, choć często szuka wymówek. Prawo jednak stoi jednoznacznie po stronie klientów.Foto: (fot. sxc.hu)

Polacy coraz częściej korzystają z możliwości zakupów w internecie. Dla wielu to także miejsce na otwarcie własnego biznesu.

Posłuchaj

W sieci taniej, w sieci łatwiej
+
Dodaj do playlisty
+

Sprzedaż towarów i usług w internecie rośnie, a sklepy internetowe i e-biznes mają równie wielu zwolenników jak przeciwników. Szacuje się, że istnieje już kilka tysięcy sklepów internetowych, w których obroty wyniosły w 2007 roku około 4,5 mld zł. Dziś z pewnością jest to wyższa kwota.

Wśród największych zalet handlu w internecie wymienia się przede wszystkim niższe koszty prowadzenia działalności. Brak opłat za wynajem przestrzeni handlowej, ograniczona liczba zatrudnionych osób, zdecydowanie mniejsze koszty logistyczne - wszystko to sprawia, że produkty sprzedawane przez internet obłożone są niższą marżą. A to z kolei oznacza niższą cenę, co stanowi najistotniejszy dla kupujących argument za taką formą handlu.

W internecie dostępne są już nie tylko rzeczy, ale też usługi: bankowe, ubezpieczeniowe, prawne. Ponadto można tam znaleźć produkty niedostępne na tradycyjnym rynku np. domeny internetowe.

- Każdy sklep powinien mieć regulamin i informować o wszystkich opłatach - zaznaczył Robert Skassa, właściciel firmy "Tanie Sklepy Internetowe". Tylko wtedy można mówić o bezpiecznym handlu w sieci.

Jak zauważyli eksperci w audycji "Za, a nawet przeciw", sklep internetowy to dobra forma samozatrudnienia dla osób bezrobotnych, a nawet kobiet opiekujących się dziećmi w domu.

Posłuchaj, co mają do powiedzenia nasi słuchacze i eksperci: Artur Kośmider z Instytutu Logistyki i Magazynowania, Janusz Kobeszko, doradca podatkowy ds. funduszy strukturalnych i Robert Skassa z www.taniesklepyinternetowe.pl.


Czy prowadzenie biznesu w sieci jest tańsze?


Za 31%

Przeciw 69%

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Zapraszamy do innych audycji ekonomicznych w Leśnej Akademii Sukcesu Polskiego Radia.

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać codziennie, od poniedziałku do czwartku, tuż po godz. 12.00.

(asz)

Polecane