Andrzej Dera: prezydent popiera działania rządu ws. obostrzeń, to jedyna droga

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Andrzej Dera: prezydent popiera działania rządu ws. obostrzeń, to jedyna droga
Andrzej DeraFoto: PR

– Liczymy na to, że polskie społeczeństwo jest zdyscyplinowane, świadome i te obostrzenia, które są stosowane, wystarczą – ocenił w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Posłuchaj

14:16
Andrzej Dera: prezydent popiera działania rządu ws. obostrzeń (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
  
CZYTAJ RÓWNIEŻ
covid szczepionka free shutt 1200 .jpg
Radosław Fogiel: odporność populacyjną uzyskamy po zaszczepieniu kilkudziesięciu proc. Polaków

"Liczymy na to, że polskie społeczeństwo jest zdyscyplinowane"

Andrzej Dera zadeklarował, że prezydent Andrzej Duda popiera politykę rządu ws. obostrzeń. – To jedyna droga, którą możemy kroczyć – podkreślił. Wskazał, że niektóre kraje "wprowadziły twarde zasady stanu wyjątkowego z godziną policyjną itd.".

– My liczymy na to, że polskie społeczeństwo jest zdyscyplinowane, jest świadome i te obostrzenia, które są stosowane, wystarczą – mówił.

Prezydencki minister podkreślił, że "to od nas zależy" kwestia ewentualnego wprowadzenia dalszych pandemicznych ograniczeń, czy wystarczać będą te ogłoszone przez szefa resortu zdrowia i "w ten sposób dotrwamy do momentu szczepień naszego społeczeństwa".

"Bardzo aktywna działalność" Andrzeja Dudy ws. zdrowia publicznego

Andrzej Dera zwrócił uwagę na działania Andrzeja Dudy ws., jak mówił "najważniejszej sprawy w tej chwili", czyli "bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego państwa". – Tutaj jest bardzo aktywna działalność pana prezydenta – mówił.

Wskazał na "spotkania gabinetowe z rządem", "spotkania z profesorami" czy "akcję promowania szczepień, którą prezydent rozpoczął tydzień temu". – To są działania, które w czasach pandemii są zresztą bardzo trudne. (...) W większości odbywają się w sposób zdalny – zaznaczył. Dodał, że tego typu aktywności "są dużo trudniejsze pod względem przekazania opinii publicznej".


***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Andrzej Dera (sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta)
Data emisji: 21.12.20
Godzina emisji: 8.45

ms/PAP/kr

Polecane