Skaldowie z gośćmi śpiewają Osiecką. Posłuchaj koncertu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Skaldowie z gośćmi śpiewają Osiecką. Posłuchaj koncertu!
Warszawa, 23.10.2019. Gala wręczenia Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego "Mateusze Trójki". Grupa Skaldowie odebrała nagrodę za Całokształt TwórczościFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

"Skaldowie i ich goście. Piosenki Agnieszki" – tak zatytułowano koncert zorganizowany 14 czerwca 1997 roku z okazji nadania studiu M1 imienia Agnieszki Osieckiej. Poza Skaldami wzięli w nim udział m.in. Magda Umer, Łucja Prus i Alibabki. 

To wydarzenie jest swoistą cezurą w historii występów organizowanych na Myśliwieckiej. Od tego czasu koncerty – w odremontowanym studiu – zyskały inny charakter.


Posłuchaj

54:55
Koncert Skaldów i narodziny Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Wcześniej – od końca lat 80. – ważną rolę odgrywały koncerty tematyczne, m.in. z okazji Dnia Ziemi, Dnia Walki z AIDS czy też "Noce z Balladą" lub koncerty poezji śpiewanej.

Agnieszka Osiecka pap 1200.jpg
Radiowa Trójka patronuje serialowi TVP "Osiecka", emituje archiwalne koncerty i wywiady z poetką oraz piosenki z jej tekstami

– Ponieważ nie było czasów antenowych, koncerty nadawaliśmy w ramach audycji autorskich – wspominała Alicja Leszczyńska, współorganizatorka tych wydarzeń w Trójce na przełomie lat 80. i 90.

Koncerty w Trójce >>>

W myśl zasady spotkań tematycznych zaczęto organizować koncerty wigilijne. Pierwszy z nich odbył się w 1988 roku. Wzięli w nim udział m.in. Ryszard Rynkowski, Ewa Bem, Magda Umer, Wojciech Młynarski, Maryla Rodowicz, Mirosław Czyżykiewicz.

– To była odwaga Trójki, bo sprawy kościelne były jeszcze wtedy zamiatane pod dywan – mówił Paweł Sztompke, pomysłodawca koncertów na antenie Programu 3 Polskiego Radia.


Polecane