Piotr Machalica o miłości i przemijaniu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Piotr Machalica o miłości i przemijaniu
Wydany pod koniec 2015 roku album "Piaskownica" to trzecia płyta Piotra Machalicy. W 2002 roku nagrał "Portret muzyczny: Brassens i Okudżawa", a w 2012 - "Moje chmury płyną nisko"Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

18 grudnia od godz. 20.05 przypomnieliśmy Trójkowy koncert Piotra Machalicy, który odbył się 24 stycznia 2016 roku w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Wybitny artysta zmarł w poniedziałek 14 grudnia.  

Piotrowi Machalicy na Trójkowej scenie towarzyszyli wspaniali muzycy: Andrzej Jagodziński, Wojciech Borkowski, Janusz Strobel, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Paweł Stankiewicz, Piotr Maślanka, Bartek Krauz, Maciej Szczyciński, Marek Wroński, Krzysztof Niedźwiecki, Michał Walczak.


Artyści zaprezentowali utwory z płyty Piotra Machalicy "Piaskownica", która stanowi zbiór tekstów Jana Wołka napisanych specjalnie dla artysty - opowieści o gorzkiej świadomości życia, miłości i przemijaniu. Wszystko, co znajdujemy w tekstach, ma swój wyraz w brzmieniu za sprawą wybitnych polskich kompozytorów Jerzego Satanowskiego, Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Wojciecha Borkowskiego.


Posłuchaj

48:56
Piotr Machalica śpiewa utwory z "Piaskownicy" (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Piotr Machalica 1200 pap.jpg
Zmarł aktor Piotr Machalica. Miał 65 lat

Machalica i Wołek znali się od początku wieku. Pomysł wspólnej płyty powstał dawno temu, ale na realizację musiał trochę poczekać. - Uwodzi mnie poezja Jana Wołka, trafia w moją duszę. Zresztą on sam na przestrzeni lat bardzo się zmienił – mówił Piotr Machalica w Trójce. Jednak Jan Wołek na początku nie chciał przesłuchać płyty. - Ostatecznie jednak to zrobił, bo zadzwonił do mnie i powiedział: "Wiesz, mam wrażenie, że nie prężymy firan". I to mnie bardzo uspokoiło - wspominał.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania koncertu.  

Polecane