SnowFest 2021 – do zobaczenia za rok! Za nami 8. edycja największego festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
SnowFest 2021 –  do zobaczenia za rok! Za nami 8. edycja największego festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce!
Snowfest 2021 Foto: mat. prasowe

Po raz 8. organizatorzy SnowFest Festival Powered by Tauron zaprosili wszystkich fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house i electro, jak również zimowego freeride’u, na jedyny zimowy festiwal w Polsce. Mimo iż w tym roku festiwal odbył się on-line, bogaty program artystyczny pozostał bez zmian. Na wirtualnej scenie zagrali topowi polscy DJ-e i artyści m.in. Gooral, Novika & Mr. Lex czy Last Robots. Nie zabrakło również interesujących wywiadów z artystami i sportowcami oraz unikalnych materiałów archiwalnych ze wszystkich poprzednich edycji. Całość poprowadził Piotr Kędzierski.

SnowFest Festival Powered by Tauron na stałe wpisał się już w kalendarz najciekawszych festiwali w naszym kraju. Co roku Szczyrk – perła Beskidu Śląskiego - przyciąga tysiące entuzjastów doskonałej muzyki oraz narciarsko-snowboardowych zawodów freestyle’owych z całej Polski. Na scenach SnowFest Festival występują gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej drum’n’bassu, electro, house’u i rapu oraz najlepsi riderzy z kraju i z zagranicy. 

Nie inaczej było w tym roku, choć z powodu pandemii największe święto muzyki i sportów zimowych odbyło się w formie online. Program festiwalu został jednak tak zaplanowany, aby zarówno wierni fani imprezy jak i osoby, które dopiero dołączyli do zimowego szaleństwa, znalazły coś dla siebie. 

Snowfest 2021 Foto: mat. promocyjne Snowfest 2021 Foto: mat. promocyjne

– Nie wyobrażamy sobie sezonu bez SnowFest Festival, dlatego działamy dalej. To będzie największe muzyczno-sportowe wydarzenie tej zimy bez wychodzenia z domu! Przygotowaliśmy zróżnicowany program i przenieśliśmy występy do wirtualnej przestrzeni, tak by niezależnie od trudnej sytuacji, z którą wszyscy się mierzymy, każdy mógł poczuć emocje związane z festiwalem – mówił przed rozpoczęciem Snowfestu jego dyrektor Igor Fleiszer.

W tym roku największe święto muzyki i sportów zimowych odbędzie w formie on-line  Foto: mat. prasowe W tym roku największe święto muzyki i sportów zimowych odbędzie w formie online Foto: mat. prasowe

Pierwszy dzień tegorocznej odsłony to SnowFest Flashback  powrót do najwspanialszych momentów corocznych spotkań. Dlatego też nie mogło zabraknąć miejsca na unikalne występy z obszernych archiwów festiwalu, m.in. Grubsona, który w 2019 roku zagrał specjalnie przygotowany repertuar w pełnym, koncertowym składzie oraz Goorala – jednego z najciekawszych polskich twórców elektroniki, fantastycznie łączącego muzykę klubową z góralszczyzną. Poza tym, 5 marca na ekranach można było podziwiać również spektakularne triki najlepszych sportowców freestylu z zawodów SnowFest Games oraz posłuchać wywiadów z artystami i sportowcami. 

Drugiego dnia – 6 marca, na wirtualnej scenie zagrali przyjaciele oraz osoby, związane z festiwalem od samego początku.

W ramach SnowFest Sessions można było zobaczyć występy specjalne: bezkompromisowy w swojej muzycznej selekcji duet Last Robots, ikonę polskiej sceny klubowej Novikę & Mr. Lexa, DJ NOZ’a, iRobota, drum’n’bassowego pioniera Rosa, a także Ginee'ego. Występy rejestrowane były w wyjątkowych i zapierających dech w piersiach lokalizacjach górskiego Szczyrku. 

Novika & Mr.Lex  Foto: mat. prasowe Novika & Mr.Lex Foto: mat. prasowe

Przygotowania i aktualności cały czas można było śledzić na kanałach social media, a także na stronie internetowej www.snowfest.pl.

Sponsorem Głównym festiwalu jest TAURON Polska Energia SA. Partnerem Głównym jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Ponadto, organizację edycji online SnowFest Festival wsparli Miasto Szczyrk oraz ośrodki narciarskie: Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportowy w Szczyrku  operator stoku na Skrzycznem.

SNOWFEST Festival 2021 Online Powered By TAURON/SnowFest Festival

Patronem medialnym Festiwalu są: Program 3 Polskiego Radia i Czwórka 

(mat. prasowe)

Polecane