Święty Mikołaj w maseczce i jednorazowych rękawiczkach - posłuchaj

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Święty Mikołaj w maseczce i jednorazowych rękawiczkach - posłuchaj
Święty Mikołaj w tym roku pracuje w reżimie sanitarnym Foto: shutterstock/insta_photos

Mikołajki to najczęściej ten moment, który uświadamia nam, że święta za pasem i zaczynamy myśleć o przygotowaniach, prezentach. No i od tego dnia na ulicach i w galeriach handlowych coraz częściej widać charakterystyczne postacie z białą brodą i w czerwonych czapkach z pomponem. A jak sobie radzą w tym roku? Czy noszą maseczki?


shutterstock Manneken Pis Mikołaj 1200.jpg
Mikołajowie z różnych stron świata

Zbyszek Jędrzejczyk to dziennikarz muzyczny, muzyk, miłośnik bluesa i od kilku lat okazjonalnie także św. Mikołaj. Wspomina, że w jego przypadku zaczęło się od żartu znajomych: – Powiedzieli, że z moją brodą i brzuszkiem nadawałbym się na Mikołaja. I tak się stało. To znakomita robota – przekonuje. 


Posłuchaj

12:02
Mikołaj do wynajęcia (Reportaż w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

W tym roku, obok białej brody i peruki, obowiązkowym wyposażeniem św. Mikołaja jest maseczka schowana pod brodą i rękawiczki dezynfekowane po każdej wizycie. To całkowicie zrozumiałe. Podobnie jak fakt, że wizyt domowych jest zdecydowanie mniej. 

Michał Witczak zaczął pracować jako św. Mikołaj jeszcze w czasach studenckich. Wtedy też założył własną firmę organizującą imprezy świąteczne. Obecnie działa w 16 miastach, ale pandemia mocno dotknęła jego branżę. – W tym roku jest bardzo źle – łącznie mamy... 15 wizyt – przyznaje ze smutkiem podczas rozmowy. Oczywiście telefonicznej.

Zbyszek Jędrzejczyk tym razem nie zdecydował się na odgrywanie roli św. Mikołaja.


***

Reportaż "Mikołaj do wynajęcia"
Autorka: Olga Mickiewicz 
Data emisji: 7.12.2020
Godzina emisji: 14.15

pr

Polecane