Last Christmas: najbardziej znana świąteczna piosenka świata

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Last Christmas: najbardziej znana świąteczna piosenka świata
Screen z utworu "Last Christmas"Foto: Youtube/Sony

Jednych ten utwór, który promował album "Music From The Edge Of Heaven" zespołu Wham! niemożebnie irytuje, innych wprowadza w świąteczny nastrój i nie wyobrażają sobie bez niego choinki. Ale, cokolwiek byśmy o niej myśleli, ta piosenka obchodzi już 36. urodziny!


wigilia 1200 free
Jerzy Petersburski jr: w czasie Wigilii muzyka jest ponad wszystkimi podziałami

"Last Christmas" słyszał chyba każdy z nas. Co ciekawe, początkowo opowiadał o Wielkanocy i stosownie do tego nosił tytuł "Last Easter". Jednak szefowie wytwórni uznali, że skoro płyta trafi do sklepów w grudniu, to promująca go piosenka nie może mówić o wielkanocnym rozstaniu. I trzeba przyznać, że tym razem wykazali się wyjątkowym wyczuciem. 


Posłuchaj

4:25
36 lat "Last Christmas" zespołu Wham! (Trójka do trzeciej)
+
Dodaj do playlisty
+

– Przedświąteczna atmosfera, ciepłe światło ulicznych latarni, śnieg, puchowa kurtka, zmarznięte ręce i sanki: z tym w pierwszej kolejności kojarzy mi się "Last Christmas" – mówi Szymon Jaworski z radiowej Czwórki, prywatnie fan George'a Michaela. – Kiedy jeszcze w Polsce występował śnieg, w okresie przedświątecznym tata zabierał mnie na sanki. Ciągnął mnie na tych sankach, a w głowie cały czas brzmiało mi "Last Christmas" – wspomina dziennikarz.

Teledysk do piosenki nakręcono w niewielkim pensjonacie w szwajcarskiej miejscowości Saas-Fee. Aby stworzyć niepowtarzalny klimat, ekipa tak zmieniła wystrój domku, że nie poznali go nawet właściciele! Dziś to miejsce można wynająć, płacąc "skromne" 2 tys. euro za noc. 

Wham! – Last Christmas (Official 4K Video)/YouTube Wham!

***

Tytuł audycji: Trójka do trzeciej
Autor: Piotr Łodej
Autor materiału reporterskiego: Kuba Jamrozek
Data emisji: 3.12.2020
Godzina emisji: 13.39

Polecane