Serdeczne Dźwięki znad Odry – Lubrano i Grosiak u Krautwursta

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Serdeczne Dźwięki znad Odry – Lubrano i Grosiak u Krautwursta
Mikromusic zacumowali w Porcie KulturyFoto: Ania Bystrowska/Oko i Ucho

Ten program, zgodnie z obietnicą daną tydzień wcześniej, Mateusz Krautwurst przygotował z serdecznych dźwięków pochodzących z Wrocławia. Dzięki artystom związanym z tym nadodrzańskim grodem wszyscy mogą się cieszyć znakomitą muzyką.


Natalia Grosiak 1200.jpg
"Opowiada o nowych życiowych etapach". Natalia Grosiak o singlu "Najlepsza"

– Jestem fanką muzyki anglosaskiej właściwie od dzieciństwa. Ojciec przynosił i grał taką właśnie muzykę, więc nie mogło być inaczej. Natomiast mamy w Polsce wielu świetnych tekściarzy i po prostu dorosłam, dojrzałam do decyzji, by sięgnąć po taki repertuar – tak wokalistka Natalia Lubrano tłumaczy, dlaczego zaczęła śpiewać piosenki Agnieszki Osieckiej. 


Posłuchaj

42:41
Natalia Lubrano, Natalia Grosiak (Dzika karta: Serdeczne Dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Wszystko działo się oczywiście od przypadku, ponieważ Krzysio Żesławski zaprosił mnie do projektu "Osiecka Jazzowo" i dał mi totalnie wolną rękę. Dzięki temu mogłam uruchomić wyobraźnię. Bardzo chciałam, aby te teksty miały świeżą interpretację wokalną i cieszę się, że możemy to grać do dziś – opowiada artystka.

Krzysztof Żesławski Quartet & Natalia Lubrano "Bossanova do poduszki"/YouTube Marek Zarankiewicz


– Na początku była technika małych kroków, do trzeciej płyty, która nazywała się "Sowa". Tam była totalna orka, dużo rozczarowań, ale też konsekwencja i upór. Czwarta płyta studyjna "Piękny koniec" i singiel "Takiego chłopaka" to były takie wrota, które się wreszcie otworzyły – wspomina przełomowy punkt w karierze Natalia Grosiak, wokalistka grupy Mikromusic. – Mogliśmy przez te wrota przejść i wreszcie dotrzeć do większej liczby fanów, zacząć grać koncerty, festiwale – opowiada.

Mikromusic – Takiego chłopaka/YouTube Mikromusic

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Goście: Natalia Lubrano (wokalistka), Natalia Grosiak (wokalistka, Mikromusic)
Data emisji: 30.11.2020
Godzina emisji: 23.08

pr

Polecane