Jakub Kulesza: należy natychmiast otworzyć całą gospodarkę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jakub Kulesza: należy natychmiast otworzyć całą gospodarkę
Jakub KuleszaFoto: PR24/TB

– Tego przede wszystkim potrzebują przedsiębiorcy – możliwości zarabiania. Z wielu obszarów gospodarki nie ma co zbierać, ale trzeba ratować to, co jeszcze można – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.

W sobotę zostały ponownie otwarte galerie handlowe, ale mogą one działać tylko w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym. Jest to efekt ostatniego poluzowania obostrzeń, które można było wprowadzić po znaczącym spadku dobowej liczby nowych zakażeń.

Czytaj więcej
Waldemar Kraska 1200.jpg
Wiceminister zdrowia: przestrzeganie obostrzeń to najlepszy prezent świąteczny dla naszych bliskich

Jakub Kulesza stwierdził, że "otwarcie galerii handlowych należy ocenić z perspektywy decyzji o ich zamknięciu". – Oceniam to negatywnie, bo nie trzeba by było ich otwierać, gdyby wcześniej nie były zamknięte. Zamykanie obszarów życia gospodarczego naraża później ludzi na kumulację – powiedział poseł.

"Ludzie nie wierzą w obostrzenia"

Polityk Konfederacji odniósł się również do tego, że wielu Polaków nie przestrzega obowiązujących przepisów epidemicznych i lekceważy zalecenia. – Trudno dziwić się ludziom, że nie stosują się do obostrzeń, które nie mają żadnej logiki w działaniu – stwierdził Jakub Kulesza.

– Ludzie sami nie wierzą w te obostrzenia i mają wrażenie, że rząd działa w sposób losowy, chaotyczny i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Tak jest i z tego wynika brak zaufania do działań władzy – dodał.


Posłuchaj

14:17
Jakub Kulesza: rząd działa w sposób losowy, chaotyczny i wbrew zdrowemu rozsądkowi (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Gość radiowej Trójki zauważył także, że obostrzenia mają negatywny wpływ na sytuację przedsiębiorców i finanse całego państwa. Poseł ocenił, że – według niego – "należy natychmiast otworzyć całą gospodarkę". – Tego przede wszystkim potrzebują przedsiębiorcy – możliwości zarabiania. Z wielu obszarów nie ma co zbierać, ale trzeba ratować to, co jeszcze można – ocenił polityk Konfederacji.

Czytaj więcej
Sutkowski.jpg
Dr Sutkowski: część ludzi bawi się podczas pandemii, dorośli zachowują się jak dzieci

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której ponadto Jakub Kulesza odniósł się do najnowszych udogodnień podatkowych wprowadzonych przez rząd i działań policji wobec Strajku Kobiet.

***

Audycja: Salon polityczny Trójki
Prowadzący: Bartłomiej Graczak
Gość: Jakub Kulesza (Konfederacja)
Data emisji: 30.11.2020
Godzina emisji: 8.45

jp/kr

Polecane