Przeznaczenie "Wojownika z miłości". Bartas Szymoniak gościem Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Przeznaczenie "Wojownika z miłości". Bartas Szymoniak gościem Trójki
2018 rok. Bartas Szymoniak i Tomasz Żąda trójkowym studiu Foto: Polskie Radio

– Powtarzam, że miłość to słowo klucz do wszystkiego i tak też było w przypadku tej płyty – mówił w audycji "Trójka Żąda debiutów" wokalista, kompozytor i autor tekstów Bartas Szymoniak o swoim trzecim solowym albumie "Wojownik z miłości".


IMG_7268 dziewczęta 1200.jpg
Dziewczęta debiutują w Trójce!

Bartas Szymoniak jako jeden z nielicznych artystów zdecydował się wydać album w pierwszych dniach lockdownu. "Wojownik z miłości", który promował utwór pod tym samym tytułem, ukazał się 20 marca tego roku.

Posłuchaj

1:39:17
Bartas Szymoniak o albumie "Wojownik z miłości" w Trójce (Trójka Żąda debiutów)
+
Dodaj do playlisty
+

 

– Wierzę w przeznaczenie – powiedział artysta w rozmowie z Tomaszem Żądą. – Stwierdziłem, że skoro promocja jest gotowa, nie pozostało nam nic innego, niż pójść za ciosem i wydać płytę. Jak później się okazało, był to bardzo dobry moment dla tej płyty i dla utworu "Wojownik z miłości", który początkowo miał być drogowskazem dla mojej córki, a okazał się utworem ważnym dla ludzi, którzy znajdowali w nim otuchę. Dla mnie, jako dla muzyka, jest to największa nagroda – opowiadał.

BARTAS SZYMONIAK - Wojownik z miłości [OFFICIAL VIDEO]/OUTproduction

"Wojownik z miłości" to całość niezwykle eklektyczna, utrzymana w oryginalnej stylistyce beatrock i zarejestrowana jedynie za pomocą własnego aparatu mowy artysty i gitary. Wzbogaca ją brzmienie klawiszy i syntezatora. Na płycie znalazły się oryginalne interpretacje wierszy Bolesława Leśmiana i autorskie teksty Szymoniaka, z których wiele traktuje o miłości – nie tylko do córki.

– Miłość może przenosić góry. Mimo pandemii wydanie płyty spowodowało lawinę pozytywnych zdarzeń. Jestem wdzięczny organizatorom koncertów, którzy się nie wycofali – mówił Bartas Szymoniak. – W tym roku z naszego koncertowego standardu nie zagraliśmy może 20 procent, więc nie mamy na co narzekać – podsumował muzyk.

Bartas Szymoniak "Wojownik z miłości"  Foto: mat. promocyjne Bartas Szymoniak "Wojownik z miłości" Foto: mat. promocyjne

W audycji pojawili się także Mark Mantra z solowym projektem oraz Marcin Giza z zespołu Dziewczęta, który właśnie wydał debiutancki krążek pt. "Namiętności".


***

Tytuł audycji: Trójka Żąda debiutów
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Bartas Szymoniak (wokalista, kompozytor, autor, tekstów), Mark Mantra (wokalista, songwriter), Marcin Giza (muzyk zespołu Dziewczęta)
Data emisji: 28.11.2020
Godzina emisji: 17.10

mat. prasowe/kr


Polecane