Robert Korzeniowski pomoże emerytowanym olimpijczykom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Korzeniowski pomoże emerytowanym olimpijczykom
Robert KorzeniowskiFoto: korzeniowski.pl

Korzeniowski chciałby, by olimpijczycy po przejściu na emeryturę „nie przecinali wstęg kolejnych sal gimnastycznych, nie odsłaniali kolejnych pomników”, tylko rozpoczęli nowy etap kariery zawodowej.

Posłuchaj

Trójka po trzeciej, 20 września 2010
+
Dodaj do playlisty
+

Robert Korzeniowski, jedyny polski czterokrotny mistrz olimpijski, postanowił pomóc innym emerytowanym sportowcom, którzy mogą mieć trudności w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Sportowiec jest współautorem programu „Dbamy o naszą kadrę”. Już z początkiem 2011 roku obejmie on elitę polskich sportowców, którzy po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012 będą mieli zamiar pożegnać się z wyczynową karierą i przejść na sportową emeryturę. Każdy z mistrzów sportu zostanie objęty indywidualnym programem, pozwalającym mu na przestrzeni dwóch lat jak najlepiej przygotować się do zmiany swojej sytuacji życiowej.

- Ci ludzie są wręcz wykluczeni z życia zawodowego – powiedział Korzeniowski, zwracając uwagę na fakt, że olimpijczycy nie mają najczęściej żadnego, pozasportowego doświadczenia zawodowego. Z drugiej strony mogą być niezwykle wartościowymi pracownikami. Są odporni na stres, ambitni, potrafią ciężko pracować. Gwiazdy sportu są osobami wyjątkowymi, stanowiącymi ogromny i wciąż właściwie niewykorzystany kapitał społeczny. Korzeniowski chciałby,aby olimpijczycy po przejściu na emeryturę „nie przecinali wstęg kolejnych sal gimnastycznych, nie odsłaniali kolejnych pomników”, tylko rozpoczęli nowy etap kariery zawodowej.

„Dbamy o naszą kadrę” to pierwszy program coachingowy przygotowywany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Fundacji Teraz Polska. W jego realizację są zaangażowane Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Po zamknięciu projektu Londyn 2012 coachingiem zostaną objęci przedstawiciele sportów zimowych przygotowywujący się do igrzysk w Soczi 2014.

 

Robert Korzeniowski mówi o pomocy emerytowanym olimpijczykom.

W "Trójce po trzeciej" poruszono też temat polityki polskiej w kontekście usunięcia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Gośćmi Andrzeja Godlewskiego byli: prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Audycji "Trójka po trzeciej" można słuchać od poniedziałku do piątku o 15.10.

Polecane