"Miłość jest największą wartością". Wspomnienie Piotra "Struny" Strojnowskiego

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Miłość jest największą wartością". Wspomnienie Piotra "Struny" Strojnowskiego
Piotr Strojnowski (1958 - 2020), fot. Wojciech Kusiński/ PRFoto: Wojciech Kusiński/PR

To on napisał takie utwory jak "Ogrodu serce", "Zakamarki moich dusz", czy "Serce jak ogień". Piotr Strojnowski – współzałożyciel i wokalista zespołu Daab, animator muzyki reggae oraz instruktor terapii uzależnień zmarł w piątek 27 listopada w wieku 62 lat. O śmierci artysty poinformował Robert Gawliński.


Posłuchaj

34:39
Jędrzej Kodymowski wspomina Piotra "Strunę" Strojnowskiego (Około południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Piotr Strojnowski_East News_1200 x 660 (cz b).jpg
Nie żyje Piotr Strojnowski z legendarnej grupy DAAB

Piotr Strojnowski urodził się w 1958 r. w Warszawie. Wspólnie z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim był współzałożycielem zespołu Daab, który powstał pod koniec 1982 r. i wykonywał muzykę reggae. Grupa występowała pod hasłem "Daab – muzyka serc".

Sławę muzykom przyniosła piosenka "Ogrodu serce", która w pamięci tysięcy fanów zapisała się jako "W moim ogrodzie". Znalazła się ona na debiutanckiej płycie wydanej w 1986 r. Na albumie tym znalazło się także wiele innych popularnych piosenek np. "Kalejdoskop moich dróg", "Fala ludzkich serc" i "W zakamarkach naszych dusz".

– Można czerpać z różnych gatunków muzyki, też z reggae, ale przede wszystkim nie próbujcie naśladować, ale róbcie to po swojemu  radził Piotr "Struna" Strojnowski młodym muzykom w trójkowej audycji "Apteka Nocna" z 22 stycznia tego roku. – Dla mnie ważny zawsze był człowiek jako taki i to, co skrywa w sobie. Miłość jest największą wartością – mówił w rozmowie z Jędrzejem Kodymowskim.

Daab - Serce jak ogień (Official Audio)/MJM Music PL

Piotr Strojnowski po zakończeniu kariery muzycznej realizował się jako złotnik i, przede wszystkim, dyplomowany instruktor terapii uzależnień, z którymi sam w przeszłości walczył. Był m.in. współzałożycielem i współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie.


"

Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry... R.I.P. Strojnowy https://youtu.be/Gvmvn_uwcTg

Opublikowany przez Roberta Gawlińskiego Piątek, 27 listopada 2020

***

Tytuł audycji: Około południa
Prowadzi: Jędrzej Kodymowski
Data emisji: 28.11.2020
Godzina emisji: 12.2

IAR/kr

Polecane