Z ziemi holenderskiej do Polski

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z ziemi holenderskiej do Polski
Tres.bFoto: mat. promocyjne

Piękna Polka i dwóch europejskich muzyków z grupy très.b tej jesieni przypuści desant na nadwiślański rynek muzyczny.

Posłuchaj

Tres.b w Offensywie
+
Dodaj do playlisty
+

Rodowód grupy très.b brzmi jak spełnione marzenie ojców założycieli Unii Europejskiej. Zespół powstał gdzieś pomiędzy zajęciami w duńskiej szkole muzycznej z połączenia talentów polskiej wokalistki Misi Furtak, holenderskiego gitarzysty Oliviera Heima oraz duńskiego perkusisty Toma Petita.

Za nazwę trio obrało sobie zwrot z języka francuskiego oznaczający "bardzo.b", który jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Koncertową bazą wypadową stała się Holandia. To w tym kraju w 2007 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Scylla and Charybdis", która zebrała wiele pozytywnych recenzji w wielu europejskich magazynach muzycznych.

Obecnie très.b z nową płytą szykuje się do podboju polskiego rynku muzycznego. Album zatytułowany "The Other Hand" ukaże się barwach EMI Music Poland już 21 września. Warto wspomnieć, iż płytę wyprodukował nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt, znany ze współpracy z the Bad Seeds, P.J Harvey, Beth Orton i Athlete.

Piosenek z nowego krążka oraz wywiadu z zespołem, przedpremierowo mogliśmy posłuchać w prowadzonej przez Piotra Stelmach "Offensywie" na antenie Programu Trzeciego.

(bch)

Polecane