Freddie Mercury i Queen. Muzyczne wspomnienie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Freddie Mercury i Queen. Muzyczne wspomnienie
Zespół Queen wydał 15 albumów studyjnychFoto: Shutterstock.com/Stefano Chiacchiarini

24 listopada 1991 roku odszedł Freddie Mercury, jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych wokalistów w historii muzyki rockowej. 

Wspominając tę smutną datę, w tym tygodniu "Wieczorny przegląd myśli" w znacznej części wypełniły myśli związane z grupą Queen i jej niezapomnianym, niezastąpionym frontmanem. 


Posłuchaj

51:58
Freddie Mercury – jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów wszech czasów (Wieczorny przegląd myśli/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Mercury urodził się 5 września 1946 roku w Zanzibarze. Jego prawdziwe imię i nazwisko to Farrokh Bulsara. W latach sześćdziesiątych przeprowadził się wraz z rodziną do zachodniego Londynu, do dzielnicy Feltham. Uczęszczając do Ealing College of Art na zachodzie miasta, poznał Briana Maya i Rogera Taylora – odpowiednio gitarzystę i perkusistę zespołu Queen, który został utworzony w 1971 roku. 

wembleymercury1200.jpg
Queen – zespół inny niż wszystkie

Freddie słynął z wyjątkowej skali głosu, a także wszechstronności. Czuł się doskonale w delikatnych balladach, takich jak "Love of My Life", ale też ciężkich, rockowych utworach jak "Brighton Rock". Jest autorem słynnej Bohemian Rhapsody stanowiącej dowód jego fascynacji operą. Jego wrażliwość stanowiła swoistą przeciwwagę dla bardziej surowej, rockowej stylistki preferowanej przez drugiego lidera zespołu, Briana Maya. 

Queen – Bohemian Rhapsody (Official Video Remastered)/Queen Official

***

Tytuł audycji: Wieczorny przegląd myśli
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 24.11.2020
Godzina emisji: 10.06

IAR/gs


Polecane