Czy jesteśmy gotowi na sukces?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy jesteśmy gotowi na sukces?
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/everst

Leniwe niedzielne przedpołudnie to nie jest chyba najlepszy moment, aby myśleć o powrocie do pracy, mobilizacji, wysiłku, walce o swoją pozycję i sukces. A może jednak? Może to właśnie jest czas, aby się zastanowić nad swoimi celami i nad tym, jak je osiągnąć? Kto i co może w tym pomóc?


kobieta lustro piękno 1200x660.jpg
Pokochaj swój tłuszczyk, bądź silna i dbaj o duszę!

Czy zwycięstwo można wytrenować? Specjaliści mówią, że wygrywania można się nauczyć, a najlepszym przykładem są sportowcy. Bo nikt się nie rodzi zwycięzcą, ale może się nim stać dzięki pracy mentalnej i pracy nad sobą.


Posłuchaj

48:41
O Węgrach, polskim parciu do sukcesu i polskim jazzie (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Nie rodzimy się pewni siebie, z silną koncentracją, z dobrze wyznaczonym celem, ale tego wszystkiego możemy się nauczyć – mówi psycholog sportu Katarzyna Selwant, która pracuje m.in. z Igą Świątek. – I to jest dobra informacja, bo bez względu na to w jakiej klasie społecznej, w jakich okolicznościach się urodziliśmy, możemy nad sobą pracować, by móc sięgnąć po wygraną, po wymarzony sukces w każdej dziedzinie życia – tłumaczy.

– W Polsce deklaratywnie bardzo lubimy wygrywać i jesteśmy gotowi na wygraną. Jednak moje doświadczenie pokazuje, że jeśli mamy sięgnąć po złoty medal, w kluczowym momencie cofamy rękę! – twierdzi Katarzyna Selwant. – Czyli Polacy marzą, aby stanąć na podium, ale na nim nie stają. Ze strachu przed sukcesem i z braku gotowości na wygraną – dodaje.

Poza tym w audycji:

  • rozmowa z ambasador Węgier w Polsce, panią Orsolyą Zsuzsanną Kovács;
  • zaproszenie na śniadanie w stylu francuskim;
  • odrobina jazzu z Rafałem Dubickim.

Rafał Dubicki - No.1 (Official Video)/YouTube Rafał Dubicki


***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Prowadzi: Anna Popek
Data emisji: 22.11.2020
Godzina emisji: 11.07

pr


Polecane